MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spokój we władzy

ANNA BIAŁĘCKA
Do KGHM przyjechał minister skarbu państwa. Zapewnił, że spółka nie będzie dalej prywatyzowana, a tegoroczne zyski z miedzi państwo przeznaczy na inwestycje w Polskiej Miedzi.

Minister Zbigniew Kaniewski podczas spotkania z dziennikarzami wielokrotnie dawał wyraz poparcia dla obecnego zarządu KGHM oraz rady nadzorczej.

Spokój we władzy

- Jestem szczególnie zainteresowany spokojem w relacjach zarządu spółki z radą nadzorczą - zapewnił. - Będę wspierał działania zarządu, bo są one prowadzone w interesie państwa i załogi spółki.
Minister nie chciał komentować ostatnich decyzji, dotyczących spółki, a związanych z odwołaniem ówczesnego prezesa Stanisława Speczika oraz dwóch członków rady nadzorczej.
- Zmiany mamy już za sobą i nie chcę wracać do tego tematu - powiedział krótko. Natomiast chętnie mówił o wizycie w kopalni ZG Rudna. - Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co tam zobaczyłem a także fachowości ludzi - zapewnił. - Załoga, nawet najniższego szczebla, ma świadomość konieczności zmniejszania kosztów produkcji, co jest budujące.

Miliard na inwestycje

- Nie będziemy w tym roku odbierali z KGHM dywidendy skarbu państwa, gdyż zapadły decyzje by te wypracowane pieniądze przeznaczone zostały na ważne, choć trudne zadania w spółce, związane z jej rozwojem - poinformował Z. Kaniewski.
Tymi trudnymi i ważnymi zadaniami, na które przeznaczony ma zostać niemal miliard złotych, to próba sięgnięcia po głębokie złoża, a także inwestycja w Kongu.
- Musimy przygotować się do wydobycia złóż "Głogów Głęboki", by nie zabrakło nam surowca do produkcji miedzi - wyjaśniał prezes KGHM Wiktor Błądek. - Musimy także postawić na Kongo, gdyż jest to przyczółek dla naszej ekspansji w świat. Szczególnie dotarcie do złóż Głogowa będzie ogromną inwestycją z wielkim frontem robót.
W konferencji wziął także udział poseł i szef największego miedziowego związku zawodowego Ryszard Zbrzyzny, który od lat po raz pierwszy przy takiej okazji, zasiadł przy jednym stole z zarządem spółki.
- Cieszy mnie, że minister skarbu państwa podziela zdanie zarządu w sprawie prywatyzacji spółki - powiedział poseł. - Komu dalsza prywatyzacja KGHM miałaby służyć? Na pewno nie interesom kraju i nie interesom załogi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska