Sportowiec z zespołem Downa pokonał trasę Ironmana. Potrzebował na to ponad 16 godzin!

x-news
Chris Nikic pokonał trasę Ironmana w ponad 16 godzin.
Chris Nikic pokonał trasę Ironmana w ponad 16 godzin. x-news
Pokonanie trasy Ironmana to ogromny wysiłek i nie lada wyczyn nawet dla zawodowych sportowców. Ta mordercza wersja triathlonu składa się z trzech części: pływania na dystansie 3,86 km, jazdy na rowerze (180,2 km) i przebiegnięcia maratonu (42,195 km). W ostatni weekend zawody Ironmana w Panama Beach City na Florydzie ukończył 21-latek z zespołem Downa, Chris Nikic.

Amerykanin cały dystans pokonał w 16 godzin, 46 minut i 9 sekund. Tym samym stał się pierwszą osobą z zespołem Downa, która tego dokonała.

- Szybko się uczy i nigdy się nie poddaje - powiedział trener Daniel Grieb, który pomagał Chrisowi w trakcie wyścigu.
Amerykanin przełamał własne granice, czym zaimponował wielu zawodowym sportowcom.

Nadal mam gęsią skórkę, to niesamowicie inspirujące

- Nadal mam gęsią skórkę, to niesamowicie inspirujące - dodał po wyścigu doświadczony Australijski triathlonista, Cameron Wurf.

Polecamy wideo: Jak wygląda życie w świecie Dzieciaków Cudaków?