Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprawdzian szóstoklasisty 2016. U nas ARKUSZE, PYTANIA I ODPOWIEDZI

Redakcja
Sprawdzian szóstoklasisty w szkole podstawowej nr 10 w Gorzowie
Sprawdzian szóstoklasisty w szkole podstawowej nr 10 w Gorzowie Artur Szymczak
Sprawdzian szóstoklasisty 2016. We wtorek 5 kwietnia odbył się sprawdzian szóstoklasisty, czyli test na zakończenie szkoły podstawowej. U nas znajdziecie ARKUSZE Z PYTANIAMI I ODPOWIEDZI.

Sprawdzian szóstoklasisty w Szkole Podstawowej nr 10 w Gorzowie

Sprawdzian szóstoklasisty 2016. U nas ARKUSZE, PYTANIA I ODPOWIEDZI

U nas znajdziecie pytania i odpowiedzi po zakończeniu sprawdzianu szóstoklasisty. By zobaczyć, rozwiązania, wystarczy kliknąć TUTAJ

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2016 - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Na sprawdzianie w części z języka polskiego uczniowie pracowali na tekście o kakao (fragment tekstu Jana Rurańskiego pt. Dlaczego zebra jest w paski, czyli odpowiedzi na głupie pytania). Do tekstu było sześć zadań. Następnie uczniowie musieli m.in. napisać ogłoszenie zachęcające do wzięcia udziału w spotkaniu z podróżnikiem oraz pracowali z tekstem wiersza "Jarzębina" Leopolda Staffa. Ostatnim zadaniem z języka polskiego było napisanie tekstu pod hasłem: Warto pomagać innym... - kartka z kalendarza.

W części matematycznej mieli do rozwiązania 14 zadań.

- Angielski i polski był łatwy, ale na matematyce trochę trudne były te zadania otwarte. Z polskiego trzeba było napisać zaproszenie na spotkanie z podróżnikiem, który gotował. Z angielskiego należało między innymi przeczytać tekst po polsku i do niego dopasować odpowiedzi po angielsku. Tak, jak zazwyczaj na lekcjach - powiedziała nam chwilę po sprawdzianie Antonella Kowala ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Zielonej Górze.

- Dla mnie z polskiego i z matmy był łatwiejszy niż z angielskiego, choć z matematyki też troszeczkę trudny - Amelia Namyślak z tej samej szkoły.

Problemów z językiem angielskim nie miała Oliwia Molinaro. - Ale matematyka i polski też był w miarę łatwe. Troszeczkę się denerwowałam, ale po pierwszej części już mniej - dodaje uczennica szóstej klasy SP 6.

Uczennice SP nr 6 w Zielonej Górze po sprawdzianie szóstoklasisty
Uczennice SP nr 6 w Zielonej Górze po sprawdzianie szóstoklasisty Robert Kowalik

A co o zdaniach mówiły uczennice z Gorzowa? - Poszło dobrze. W ogóle się nie denerwowałam i uważam, że wszystko poszło tak jak chciałam. Nie znam jeszcze ocen, ale myślę, że wyszło dobrze. Wszystko skończyłam w czasie, tylko z angielskiego poszło mi trochę szybciej - mówi Hanna Kucharczyk, uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie.

- Nie było najgorzej. Choć najtrudniej było z matematyką, ale tego się spodziewałam. Myślę, że oceny nie powinny być najgorsze - mówi Magdalena Rutkowska, też z podstawówki nr 10.

Martyna Gornostaj i Weronika Grącikowska z kl. VI c z podstawówki nr 6 z Nowej Soli nie kryły zadowolenia: - Test był prosty, nie sprawiał żadnych kłopotów, choć pewne problemy sprawiało zredagowanie kartki z pamiętnika. A reszta była prosta – komentowały jednym tchem.

- Z matematyki problemy sprawiło mi zadanie o rodzynkach. Trochę żałuję, że nie powtórzyłam wyrażeń algebraicznych. Źle też obliczyłam objętości graniastosłupów. Za to język polski poszedł mi dobrze. Jestem z siebie zadowolona – powiedziała nam Martyna Niewiarowska z klasy VI c.

Przeczytaj także więcej o sprawdzianie szóstoklasisty 2016

Sprawdzian szóstoklasisty 2016 w Szkole Podstawowej nr 15 w Zielonej Górze

Sprawdzian szóstoklasisty 2016 w Lubuskiem [ZDJĘCIA]

JAK WYGLĄDAŁ SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY?

Sprawdzian szóstoklasisty jest podzielony na dwie części. O godz. 9 uczniowie rozpoczęli pisać sprawdzian z języka polskiego i matematyki. O godz. 11.45 ruszyła druga część testu, która składała się z pytań z języka obcego.

Część pierwsza trwała 80 minut, ‎a część druga – 45 minut. Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone były przerwą.

Szóstoklasiści przystępowali do sprawdzianu z jednego z następujących języków: angielskiego, ‎francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Uczeń mógł wybrać tylko ‎ten język, którego uczył się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.‎

Sprawdzian ma formę pisemną. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły ‎podstawowej, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego sprawdzianu nie można nie zdać.‎

Zadania z języka polskiego i matematyki mają formę zamkniętą i otwartą. Wśród zadań ‎otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna. Zadania z języka ‎obcego mają formę zamkniętą. Zadania zamknięte to takie, w których uczeń ‎wybiera odpowiedź spośród podanych. W zadaniach otwartych zdający samodzielnie ‎formułuje odpowiedź. ‎

Zadania z języka polskiego i matematyki tworzą jeden arkusz egzaminacyjny, natomiast ‎zadania z języka obcego – drugi. Każdy arkusz egzaminacyjny zawiera kartę odpowiedzi, ‎w której uczeń zaznacza odpowiedzi do zadań zamkniętych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada, że sprawdzian szóstoklasisty 2016 jest ostatnim w historii. Od przyszłego roku ma go zastąpić test kompetencji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska