Srebro i złoto dla Koszalina. Młodzi wojownicy na podium!

Piotr Polechoński
Patryk Mycio z dyplomem i medalem
Młodziutki zawodnik z Koszalina, 8-letni Patryk Mycio, zdobył tytuł wicemistrza Polski w formule ADCC walcząc ze starszymi przeciwnikami. Zloty medal wywalczył też Szymon Furmański z koszalińskiego klubu Ronin Gold Team. Wielkie brawa!

Formuła ADCC została stworzona, aby umożliwić zawodnikom różnych stylów opartych na chwytach rywalizację na prostych i jednoznacznych zasadach. Startują w niej przede wszystkim zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu, a także luta livre, judo, zapasów i sambo.

Patryk Mycio trenuje brazylijskie jiu-jitsu i ma już w tej dyscyplinie na swoim koncie liczne krajowe i międzynarodowe sukcesy. Ostatni medal wywalczył w trakcie Mistrzostw Polski ADCC, które niedawno odbyły się w Warszawie. Medal ten jest tym cenniejszy, że Patryk po raz pierwszy zmierzył się z przeciwnikami z wyższej kategorii wagowej – 28 kg, w której walczą chłopcy w wieku 9-10 lat (on sam walczy w kategorii 23,5 kg). Kolejny cel to udział w dziecięcych mistrzostwach w Dublinie (te odbędą się w grudniu) i walka o miejsce na podium.

Patryk Mycio na co dzień trenuje w dwóch koszalińskich klubach: DOMINO JIU JITSU pod okiem trenera Dominika Małkowskiego oraz w Zapaśniczym Klubie Sportowym (trener: Dawid Kret). Jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 17 w Koszalinie.

Na tych samych zawodach medal zdobył też Szymon Furmański z koszalińskiego klubu Ronin Gold Team. W kategorii 45 kg wywalczył złoty krążek.

Gratulujemy obu młodym medalistom z Koszalina!