Srebro Lubuszan w strzeleckim Pucharze Świata niepełnosprawnych

Nasi zawodnicy na podium
Nasi zawodnicy na podium Archiwum gorzowskiego Startu
Podczas tegorocznego Pucharu Świata niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, który odbył się w Szczecinie nasi zawodnicy zajęli wysokie lokaty

Kacper Pierzyński z gorzowskiego Startu i Szymon Sowiński ze Startu Zielona Góra w konkurencji P5 drużynowo wywalczyli srebrny medal. Nasz zespół uzyskał 1.007 pkt. Zwyciężyła Rosja wynikiem 1.037 pkt. Sowiński zajął też czwarte miejsce w konkurencji P1, pistolet pneum. 60 strz, uzyskując 554 pkt, plus finał 152,3. Był piąty w P5, pist. standard.

Pozostali zajęli odległe lokaty bijąc jednak rekordy życiowe Sebastian Cielecki (Start Zielona Góra) w pist. P5- 307, Mirosława Górna w R5 - 621,8 oraz Grażyna Pecuch (obie Start Gorzów) w R2 - 371,6. Puchar Świata jest największą imprezą niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym w Polsce, gdzie w tym roku udział wzięło 136 zawodników z 35 państw całego świata. Rywalizowano w 11 konkurencjach indywidualnie oraz w pięciu drużynowych. W klasyfikacji generalnej Polska zajęła w Szczecinie dziewiąte miejsce.