Sroga lekcja futbolu od Urugwajczyków

(szyly)
Reprezentacja Polski przegrała 1:3 w towarzyskim meczu z Urugwajem, który odbył się w Gdańsku na PGE Arenie. To pierwsza porażka Polaków z tym rywalem.

Mecz zaczął się od całkiem niezłej gry Polaków. Jednak z każdą minutą coraz lepsi byli nasi rywale. Show Urugwajczyków zaczęło się jednak od samobójczej bramki Kamila Glika. Potem Przemysława Tytonia pokonał Edinson Cavani i na przerwę Polacy schodzili przegrywając już 0:2.

Druga połowa była trochę lepsza w wykonaniu podopiecznych Waldemara Fornalika, czego dowodem była piękna bramka Ludo Obraniaka. Kiedy wydawało się, że Polacy złapią wiatr w żagle, to dwie minuty później Luis Suarez pokonał Tomasza Kuszczaka i tym samym ustalił wynik spotkania.

Polska - Urugwaj 1:3 (0:2)
Bramki: Ludovic Obraniak 64 - Kamil Glik 22-sam., Edinson Cavani 34, Luis Suarez 66.

Żółta kartka: Marcin Wasilewski (Polska).

Sędzia: William Collum (Szkocja). Widzów: 39460.

Polska: Przemysław Tytoń (46' Tomasz Kuszczak) - Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Kamil Glik (46' Damien Perquis), Marcin Komorowski - Kamil Grosicki (73' Jakub Błaszczykowski), Grzegorz Krychowiak (83' Arkadiusz Milik), Eugen Polanski (72' Łukasz Trałka), Adrian Mierzejewski (59' Szymon Pawłowski), Ludovic Obraniak - Robert Lewandowski.

Urugwaj: Fernando Muslera - Matias Aguirregaray (60' Walter Gargano), Diego Lugano, Diego Godin, Martin Caceres - Alvaro Gonzalez, Egidio Arevalo (70' Sebastian Eguren), Nicolas Lodeiro (79' Alvaro Pereira), Cristian Rodriguez (74' Gonzalo Castro) - Luis Suarez (85' Christian Stuni), Edinson Cavani (46' Gaston Ramirez).