Stachursky, Elektryczne Gitary i Norbi. Imprezowy weekend w Lubuskiem (19-21 sierpnia)

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej
Jacek Stachursky z programem „Stachursky dance project” na Święcie Sandacza w Lubniewiczach
Jacek Stachursky z programem „Stachursky dance project” na Święcie Sandacza w Lubniewiczach Karolina Misztal / Polskapresse
Udostępnij:
Sprawdź, jakie wydarzenia kulturalne odbędą się w ten weekend, 19-21 sierpnia, w województwie lubuskim.

GORZÓW

 • Sobota, 10.00, ośrodek w Nierzymiu, turniej finałowy Grand Prix lata w siatkówce plażowej. Udział darmowy.
 • Sobota, 10.00, Helios, „Wakacje z Bobem Budowniczym cz.4” (4 odcinki bajki na jednym seansie). Bilety: 15 zł.
 • Sobota, 17.00, park Wiosny Ludów, Festiwal „Muzyka łagodzi obyczaje” - koncerty muzyki cygańskiej. Wystąpią m.in.: Romani Cierheń, Anna Dębicka, Kola Andrejas i młodzi artyści ze świetlicy Chavorytko. Dodatkowo: konkurs plastyczny poprzedzony warsztatami artystycznymi, zabawy integracyjne, konkursy sprawnościowe, degustacja romskich potraw. A
 • Scena na Scenie, czyli Król i spółka. MEF, Wacław Zimbel i Lauda to wybuchowa mieszkanka muzyki alternatywnej. Wszystkie te muzyczne projekty związane są z KRÓL-em, czyli gorzowianinem, Błażejem Królem (nominowany do Paszportu Polityki). Muzyczne spotkanie będzie pełne nieznanych elektronicznych dźwięków, ambientu, jazzu, klasyki i minimalistycznego brzmienia. Muzyczny miszmasz urozmaici wokal Iwony i Błażeja Króla. Amfiteatr, sobota, 21.00, wstęp wolny.
 • Niedziela, cały dzień, całe miasto, turystyczna gra miejska „Przystań w Gorzowie”. Gra skierowana do rodzin oraz grup przyjaciół chętnych do wycieczki po mieście. Gra miejska pozwoli nawet gorzowianom jeszcze lepiej poznać zakątki miasta. Grę można pobrać ze strony www.gorzow.gramiejska.pl lub z punktu informacji turystycznej w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Sikorskiego 107). Udział w grze jest darmowy.
 • Niedziela, 10.30 i 14.00, Helios, „Wakacje z Bobem Budowniczym cz.5” (4 odcinki bajki na jednym seansie). Bilety: 15 zł.
 • Niedziela, 11.00, teren II LO, ul. Przemysłowa, joga dla dzieci i dorosłych. Prowadzący: Pawan Pandey. Udział darmowy.

LUBNIEWICE

 • Sobota, od 13.00, ul. Zamkowa, Święto Sandacza. Tegoroczne święto Lubniewic będzie w klimatach gorącego disco. W programie: wybory Miss Lubniewic, wioska kulinarna, konkursy z nagrodami, wystawa samochodów, stoiska rękodzielników, gastronomia, wystawy lokalnych rękodzielników, koncerty artystów z GOK-u, koncert zespołu Talking Brothers, koncert Angel Songs, potańcówka w rytmach disco (od 22.00). Gwiazdą wieczoru będzie Jacek Stachursky (21.00) z programem „Stachursky dance project”.

SŁOŃSK

 • Niedziela, 12.00-15.00, teren gminy, triathlon. Sportowcy będą pokonywać trasę: Słońsk - Chartów - Gronów - Ośno Lubuskie. Zapisy na zawody - na miejscu w biurze zawodów.

KOSTRZYN MAD ODRĄ

 • Sobota, cały dzień, basen miejski, festyn charytatywny dla Arona (chłopiec choruje na porażenie mózgowe): turniej siatkówki plażowej, „Bieg charytatywny dla zdrowia”, przejazdy ciężarówkami, pokazy motocyklowe, występy.
Elektryczne Gitary zagrają w Cybince na imprezie na Pożegnanie Lata Anna Arent/Polskapresse

MIĘDZYRZECZ

 • Sobota i niedziela, kino w MOK, 17.30, „Złe Mamuśki”, bilety: 15-19 zł; sobota i niedziela, 19.30, „Legion samobójców” (3D), bilety: 18-24 zł; niedziela, 12.00, „Kocurro”, bilety: 15-19 zł.

NOWY RADUSZEC

 • Gminne Dożynki (gm. Krosno Odrzańskie) odbędą się w sobotę, 20 bm., na boisku sportowym. W programie: msza św. (14.00), korowód (15.00), kapela Kotkowiacy ze Zbąszynka (16.00), turniej sołectw (17.00), zespół Kryniczeńka z Białkowa (17.30), zespół śpiewaczy z Niemiec (18.00), wręczenie nagród w konkursach dożynkowych (18.30), zespół Lubuszanki z Cybinki (19.00), zespół Perfectly z Krosna (19.30), turniej sołectw - wręczenie nagród (20.00), zespół Nadodrze z Krosna (20.30), zabawa taneczna - zespół Niespotykani (21.00 - 3.00). Plac Nowy Raduszec, boisko sportowe, sobota, 14.00.

Przeczytaj też: Wielbiciele Anny Dymnej szturmowali Cafe Film [WIDEO]

TRZEBIECHÓW

 • Dożynki (gmina Maszewo) odbędą się w sobotę, 20 bm., na boisku sportowym w Trzebiechowie. Rozpoczną się o 15.00 mszą św. dożynkową, o 16.00 uroczystości dożynkowe (rozstrzygnięcie konkursów na najładniejszy wieniec, kosz i zagrodę), występy artystyczne zespołu Kolorowe Astry oraz dzieci z Trzebiechowa. O 20.00 zabawa z zespołem Nastroje. Trzebiechów, boisko sportowe, sobota, 15.00.

BOBROWICE

 • Gminne dożynki rozpoczną się w sobotę, 20 bm., o 13.00 mszą św., o 14.00 prezentacja wieńców, występ orkiestry strażackiej z Czarnowa, konkursy, siatkówka plażowa da każdego, pokaz OSP Bobrowice, grochówka gratis, stoiska gastronomiczne, stoisko Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze, Tomasz Pilecki w programie „Jak biesiada to biesiada”, o 19.00 - zespół Nietkowianki w programie Wieczór Cygański, od 20.00 do 4.00 - zabawa taneczna - zespół Aksel i DJ K. Kut. Bobrowice, stadion sportowy, sobota, 13.00.

ZIELONA GÓRA

 • W ramach cyklu Lata Muz Wszelakich „Wieczory u Luteranów” będzie można posłuchać sopranu w towarzystwie. Kościół ewangelicki, niedziela, 19.00, bilety: 10/5 zł, młodzież szkolna: wstęp wolny.
 • Na to wydarzenie co roku czeka wielu Lubuszan. Kto z nas bowiem nie chciałby przenieść się choć na chwilę do magicznego świata muzyki, tańca i światła? Będzie to możliwe podczas koncertu Bachus Classic Orchestra. Plac Bohaterów przy fontannie, sobota, 21.00.
 • Święto Kisielina zacznie przegląd „Muzyka łączy pokolenia”. Potem będzie recital sopranistki Olgi Gładysz. Zabrzmią przeboje musicalowe, arie operetkowe i piosenki kabaretowe. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Nadija. Od 20.30 zacznie się zabawa taneczna z zespołem Fever Band, która potrwa do późnych godzin nocnych. Stary Kisielin, park, ul. św. Floriana, sobota, od 16.00.
 • IX Dni Raculi to m.in. zabawy, pokazy strażackie, freestyle football, występ Raculanek, pokaz tańca, zawodnicy Falubazu (18.45), występ iluzjonisty (19.00), zespół Układ (19.30), Awiński Show (21.00) i fajerwerki na finał. Racula, sobota, 20 sierpnia, plac przy orliku, ul. Witosa, od 16.00.
 • Galeria Sztuki Jadwiga Bocho-Kokot, jak co tydzień, organizuje zabawę w rytmach tanga. Do milongi przygrywać będzie Marek Matusewicz, który zaserwuje wszystkim tancerzom klasyczną tangową muzykę. Jeśli więc chcielibyście spędzić wyjątkowo sobotni wieczór, warto przyjść i dać się porwać tanecznym rytmom na parkiecie galerii. Galeria Sztuki Jadwiga Bocho-Kokot, ul. Żeromskiego 21/1, sobota, 20.00, parkietowe: 10 zł.
 • A w ten weekend wycieczka... po zioła. Zielonogórski oddział PTTK zaprasza na wycieczkę, tym razem do Konotopu. Wszyscy chętni zbiorą się w sobotę na ul. Bema na przystanku linii autobusowej Astor (pod wiaduktem) o 7.25, skąd wyjadą do Konotopu (bilet 13 zł). Wycieczka może potrwać jeden lub dwa dni. W przypadku pierwszym powrót do Zielonej Góry o 15.40 po poszukiwaniu dziko rosnących ziół i ognisku z kiełbaskami. Ci, którzy zostaną do niedzieli, wezmą udział w dożynkach i wrócą do Zielonej Góry około 18.00.

Zobacz też: WINOBRANIE 2016. SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WINOBRANIA

BABIMOST

 • W sobotę o 13.00 rozpoczną się obchody Święta Lotnictwa Polskiego oraz 35-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Babimoście. Na głównym boisku piłkarskim Centrum Sportu i Rekreacji o godz. 16.00 odbędzie się pokaz pilotażowy samolotów akrobatycznych z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej w Przylepie. Będzie również mecz piłki nożnej artyści polscy kontra gmina Babimost. Wśród artystów na boisku zobaczymy m.in.: Rafała Mroczka, Tomasza Jachimka, Bilguuna Ariunbaatara, Michała Chorosińskiego, Piotra Zelta i Jarosława Jakimowicza.
  Obchody: sobota, 13.00 ul. Wolsztyńska na Skwerze Wojska Polskiego, mecz i pokaz: sb. 16.00 Centrum Sportu i Rekreacji, boisko główne piłkarskie.

KALSK

 • Sobotnie dożynki rozpocznie uroczysta msza o godz. 16.00. Później na boisko przejdzie procesja z wieńcami. Dożynki rozpoczną się o 17.30. Od 18.00 mieszkańcy będą wybierali rolnika roku, odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego, a także... doświadczenia chemiczne. Od 20.30 do późnej nocy będzie można tańczyć przy muzyce disco.

BOJADŁA

 • Również w sobotę wystartują dożynki w Bojadłach. 15.00 - msza św. w intencji rolników, 16.00 - korowód dożynkowy, 17.00- prezentacje artystyczne, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i najlepszy wypiek, kiermasz książek, 18.00 turniej wsi, 19.00 występy sekcji tanecznych Gminnego Ośrodka Kultury, 20.00 - zabawa taneczna z zespołem AIS, 21.30 - pokaz grupy Fire Power.

BOGACZÓW

 • W sobotę zabawa z Szykiem na koniec dożynek. Oprócz tradycyjnych punktów programu: mszy (14.00, o 13.30 koncert organowy) oraz korowodu na boisko (15.30), podczas sobotnich dożynek w Bogaczowie będzie również wiele atrakcji sportowych i dożynkowa zabawa z grupą Szyk. Bogaczów, boisko, sobota, od 15.30.

KARGOWA/CHWALIM

 • W niedzielę o 14.00 odbędzie się korowód dożynkowy na plac przy sali wiejskiej oraz polowa msza święta. O 16.00 poznamy wyniki konkursów na najładniejszy wieniec dożynkowy. Od 16.30 scenę opanują zespoły śpiewacze: Tęcza z Kolska, Carmin, Kargowiacy, Trzebiechowianie, o 18.30 Folk Rock zaprezentuje zespół Kotkowiacy, o 20.00 na scenie wystąpi zespół Jurad, od 21.00 taneczna zabawa z DJ-em.

BYTNICA

 • Warto się wybrać na 9. Festiwal Kultury Łowieckiej. Impreza zacznie się w sobotę w południe mszą dożynkową w kościele parafialnym. O 14.00 ruszy festiwal. W programie m.in.: wystawy trofeów łowieckich, malarstwa łowieckiego, fotografii, literatury, stoiska myśliwskie, pokazy, edukacja przyrodniczo - łowiecka, zorganizowana przez Polski Związek Łowiecki Okręgową Radę Łowiecką - Zarząd Okręgowy - w Zielonej Górze. Nie zabraknie potraw myśliwskich, no i występów. O 17.00 zacznie się Międzynarodowy Koncert Muzyki Myśliwskiej, o 18.00 - degustacja dzika. O 20.00 wystąpi zespół Vanessa i Sorba, a o 21.30 zacznie się zabawa taneczna. Imprezę poprowadzi Jacek Stefanowicz. „GL” jest patronem medialnym festiwalu.
 • Plac 700-lecia, sobota, od 14.00, wstęp darmowy.

KROSNO/NOWY RADUSZEC

 • Gminne dożynki to, oprócz części oficjalnej (14.00, msza, 15, korowód), turnieje, tańce i koncerty, m.in. Kotkowiacy ze Zbąszynka, Kryniczeńka z Białkowa. Nowy Raduszec, boisko, sobota, od 14.00.

MASZEWO/TRZEBIECHÓW

 • W sobotę o 15.00 msza, o 16.00 uroczystości (konkursy: na najładniejszy wieniec, kosz i zagrodę), występy artystyczne zespołu Kolorowe Astry oraz dzieci z Trzebiechowa. O 20.00 zabawa z zespołem Nastroje. Trzebiechów, boisko, sobota, od 15.00.

BOBROWICE

 • W sobotę o 13.00 msza, o 14.00 prezentacja wieńców, występ orkiestry strażackiej z Czarnowa, konkursy, siatkówka plażowa, pokaz OSP Bobrowice, grochówka, stoiska gastronomiczne, stoisko Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Zielonej Górze, Tomasz Pilecki w programie „Jak biesiada, to biesiada”, o 19.00 - zespół Nietkowianki, od 20.00 - zabawa. Bobrowice, stadion, sobota, od 13.00.

ŚWIDNICA/WILKANOWO

 • Otwarcie siłowni z przytupem. Festyn w Wilkanowie to zabawy, loteria, otwarcie siłowni plenerowej (17.30), koncerty. Wilkanowo, plac przy sali, od 16.00.
Norbi wystąpi w Cybince na imprezie na Pożegnanie Lata. Tomasz Bolt/Polskapresse

CYBINKA

 • Elektryczne Gitary, Norbi i fajerwerki. Na ten koncert mieszkańcy gminy czekali. Impreza rozpocznie się występami lokalnych i niemieckich artystów, Kabaretu Paka oraz wieloma atrakcjami dla najmłodszych (16.30). Imprezę na Pożegnanie Lata rozpocznie gorzowski muzyk disco polo Endrju (18.00). Następnie na scenie wystąpi Mario Bischin (19.00) i ponownie Kabaret Paka. O 20.30 rozpocznie się już główny blok artystyczny. Nie zabraknie w nim gwiazd. Dla uczestników imprezy wystąpią: Elektryczne Gitary, Norbi i Coolers. Na zakończenie zabawy zaplanowano pokaz fajerwerków. Stadion, piątek, od 16.30.

OTYŃ

 • Powiatowe dożynki z Happy Endem. W sobotę za tydzień powiatowe dożynki w Otyniu. Zaczną się mszą (o 12.30 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju). Korowód wyruszy o 13.30. Pozostałe atrakcje to m.in. występ kapeli Bajer, konkurs wieńców, kulinarny, występy Jarzebinek, Wierzbniczanek, Stypułowian, Starych Przyjaciół, Happy End, a także zabawa taneczna. Otyń, boisko, ul. Żeromskiego, sobota 27 sierpnia.

CIGACICE

 • X Muza zaprasza na nocny seans do portu w Cigacicach. A na ekranie... W ramach festiwalu Quest Europe w piątek o 21.30 miłośnicy kina powinni odwiedzić cigacicki port. W Przystań Tu odbędzie się projekcja filmu „Urodziny” (thriller psychologiczny) w reżyserii Wiesława Zielińskiego. A na dokładkę? Niespodzianka z cyklu „Krótko na temat”. Przystań Tu, port w Cigacicach, piątek, 21.30.
Solanin Film Festiwal. Od lewej: Jakub Czekaj, Łukasz Simlat, Gabriela Muskała, Szymon Bobrowski i Konrad Paszkowski Karol Kolba / facebook Solanin

NOWA SÓL

Ósmy Solanin Film Festiwal już na półmetku. Ale i tak warto wybrać się na to święto kina niezależnego, bo wiele wciąż przed nami! Co jeszcze przed nami?

 • Piątek, 19 sierpnia.
  SALA WIDOWISKOWA: 10.00 Blok konkursowy 6, 12.00 Blok konkursowy 7, 15.00 Moc z Cottbus Film Festival, Alex Schirmer z CFF, 18.00 „Moje córki krowy”, spotkanie z Gabrielą Muskałą, 20.15 „Zjednoczone stany miłości”, spotkanie z Łukaszem Simlatem, 22.15 SuperSolanin - 25-lecie Sky Piastowskie; „Stan odmienny”
  SALA KONFERENCYJNA: 15.00 Mocny Solanin - Jan Jakub Kolski; „Za górami”, „Jasminum”, 17.00 Blok konkursowy 4, 19.00 Blok konkursowy 5, 21.00 Blok konkursowy 8.

 • Sobota, 20 sierpnia
  SALA WIDOWISKOWA: 13.00 Blok konkursowy 8, 15.00 Spotkanie z M. Wiraszko, 16.00 Mocny Solanin - Jan Jakub Kolski; „Umieranko”, „Serce, serduszko”; Spotkanie z laureatem Mocnego Solanina, Janem Jakubem Kolskim, 19.30 Gala Rozdania Nagród 8. Solanin Film Festiwal 2016, 20.15 W hołdzie Zdzisławowi Malczukowi: „12 m 45 cm”, 20.30 „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulic”.
  SALA KONFERENCYJNA: 13.00 3Kino Prezentuje, 15.00 Blok konkursowy 6, 16.45 Frankofilm Nagradza, 17.00 Blok konkursowy 7.
  PUB KAFLOWY: 23.00 Solanin to Moc! - koncert zespołu Baby Elephant and the Horse.

 • Niedziela, 21 sierpnia
  SALA WIDOWISKOWA: 13.00 3KINO Praha prezentuje Vavřinec Menšl z 3KINO Praha, 15.00 Pokaz nagrodzonych filmów 8. Solanin Film Festiwal 2016, 18.00 11 minut, reż. Jerzy Skolimowski, 79’, Spotkanie z Wojciechem Mecwaldowskim, 20.00 Zamknięcia Festiwalu, film „KAMPER”.
  SALA KONFERENCYJNA: 15.00 Best Of Neisse Film Festival (118 minut).

Przeczytaj też: 2. Zielonogórski Festiwal Filmu i Teatru: Lech Dyblik nie zbierał złomu w Czerwieńsku... [WIDEO]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie