Stal Gorzów bardzo pewnie pokonuje Olimp Grodków. Najpierw były ciepły kluchy, ale później wszystko rozbujało się

Alan Rogalski
Rywal miał być niebezpieczny, ale to przeciwnikowi groziła o wiele wyższa porażka. 26 października gorzowianie w zaległej kolejce odnoszą pewne zwycięstwo.

Wynik sobotniego starcia w hali ZS-20 przy ul. Szarych Szeregów wysoki, ale ten rezultat mógłby być wyższy, gdyby w pierwszych siedmiu minutach któraś z ekip... rzuciła bramkę.

- Dobrze, że z tyłu nic nie wpadało, bo z przodu była katastrofa. Być może ja za mocno przestraszyłem przeciwnikiem moich chłopaków. Bo grali bardzo asekuracyjnie. Ostrożnie oraz zachowawczo. Mówiłem do Adriana Chełmińskiego, by w końcu rozbujał się, bo grał jak ciepła kluska. Bowiem piłka ani do bramki nie mogła dolecieć, ani do kolegi. Ale potem rozbujało się - mówił trener gorzowian Dariusz Molski.

Potem, to jest od 15 min. - Bo pierwszych piętnaście minut to była tragedia z jednej i drugiej strony, a i do przerwy było 12:6. Co to za wynik? Żaden. Z tyłu dobrze, ale z przodu w ogóle. My przez te piętnaście minut męczyliśmy się. Ja Olimpu bardzo bałem się, ale my odcięliśmy ich od tego, co oni mieli strasznego. W drugiej połowie pozbawiliśmy ich ochoty do grania - przyznał szkoleniowiec Stali.
Na tyle, że po kontuzji mógł wrócić Marcin Gałat, za to Rafał Renicki - zadebiutować.

Stal Gorzów 32 (12) - Olimp Grodków 17 (6)
Stal: Nowicki, Marciniak – Stupiński 7, Starzyński i Mariusz Smolarek po 4, Kryszeń, Pietrzkiewicz i Światłowski po 3, Serpina 2, Chełmiński, Gintowt, Marcin Smolarek, Kłak, Renicki i Gałat po 1, Bronowski.
Olimp: Balcerek, Zając - Skraburski 4, Stępień 3, Juros, Rogaczewski i Kolanko po 2, Bernaś, Prokop i Mierzwiński po 1, Szulc, Hertel, Wiśniowiecki, Gajda.
Sędziowali: Mariusz Marciniak – Piotr Radziszewski.