Stal Rzeszów nie otrzymała licencji na sezon 2019. Ogromny...

  Stal Rzeszów nie otrzymała licencji na sezon 2019. Ogromny cios w rzeszowski żużel

  bell

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Rzeszowski żużel znalazł się w głębokim kryzysie. Czy wyjdzie z niego kiedyś?

  Rzeszowski żużel znalazł się w głębokim kryzysie. Czy wyjdzie z niego kiedyś? ©Bartosz Frydrych

  Cios w rzeszowski żużel. Speedway Stal Rzeszów nie otrzymała licencji na 2019 rok. Rzeszowskiej drużyny zabraknie w rozgrywkach ligowych.
  Rzeszowski żużel znalazł się w głębokim kryzysie. Czy wyjdzie z niego kiedyś?

  Rzeszowski żużel znalazł się w głębokim kryzysie. Czy wyjdzie z niego kiedyś? ©Bartosz Frydrych

  Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego postanowiło oddalić odwołanie i utrzymać w mocy zaskarżoną decyzję odmawiającą przyznania licencji Speedway Stal Rzeszów S.A. na sezon 2019. Forum to przyznało natomiast licencję zwykłą klubowi Orzeł Łódź.

  Na razie nie jest znane uzasadnienie decyzji, można wnosić, że Stal Rzeszów nie wypełniła warunków licencyjnych, choć podejmowała takie próby. Rzeszowskiej drużyny zabraknie w rozgrywkach ligowych 2019.

  Ireneusz Nawrocki, prezes Speedway Stali Rzeszów stwierdził, że jego spółka wypełniła wszystkie wymagania licencyjne i jest mocno zaskoczony i rozgoryczony oddaleniem odwołania przez prezydium ZG PZM.

  - Oczekiwałem na pozytywną decyzję. Na pewno będę walczył dalej o żużel w Rzeszowie. Czekam na uzasadnienie decyzji. Jeżeli nie będziemy mieli innej możliwości, to skieruję sprawę do sądu - powiedział nam Nawrocki. - Nie po to budowaliśmy taką drużynę w Stali, która wywalczyła awans na torze, aby teraz się poddawać - powiedział szef spółki.

  Komunikat dotyczący decyzji podjętych przez Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego w dniu  19.12.2018 roku w związku z odwołaniami od decyzji Zespołu ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej na sezon 2019 złożonymi przez :
  1. Klub Żużlowy Orzeł Łódź: Prezydium ZG PZM postanowiło uwzględnić odwołanie i zmienić zaskarżoną decyzję poprzez przyznanie Klubowi Żużlowemu „Orzeł” Łódź licencji zwykłej;
  2. Speedway Stal Rzeszów Spółka Akcyjna: Prezydium ZG PZM postanowiło oddalić odwołanie i utrzymać w mocy zaskarżoną decyzję odmawiającą przyznania licencji Speedway Stal Rzeszów S.A.
  Ireneusz Nawrocki, prezes Speedway Stali Rzeszów o nowym składzie


  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo