Staną w szranki

  (pij)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W sobotę z wizytą w Łagowie przebywał burmistrz Banzendorf. Wiadomo już, że powiat świebodziński będzie współpracował z Niemcami.
  Rozmowy przy kawie w pensjonacie "Smreka" zaowocowały kontynuacją współpracy trwając już od kilku lat. Taką chęć wyraził burmistrz Banzendorf Peter Wilbers.

  Staną w szranki

  Goście z Brandenburgii wezmą udział w przyszłych powiatowych zawodach drwali w Niedźwiedziu. - Na pewno nasi zawodnicy staną w szranki z innymi - obiecuje P. Wilbers. Niemcy odwiedzą też Lubuskie Lato Turystyczne w Przełazach.
  - Znamy już pewną datę imprezy, odbędzie się ona w dniach 19 i 20 czerwca przyszłego roku - informuje naczelnik wydziału promocji i rozwoju powiatu Zachariasz Wojciechowski. Tym samym zawody zyskają rangę międzynarodowych. Banzendorf w czasie lata turystycznego wystawi swoje stoisko. - Dzięki temu będzie można poznać historię naszej miejscowości, zobaczyć z czego słyniemy i zapoznać się z okolicą - dodaje niemiecki burmistrz.

  Wymiana z Jemiołowem

  To nie pierwsza wizyta P. Wilbersa. Wcześniej już przyjeżdżał nawiązując kontakty z mieszkańcami Jemiołowa, a kilkunastu mieszkańców tej wsi odwiedziło Banzendorf. Zwiedzili największą w regionie fermę krów., zapoznali się z problemami niemieckich rolników i pracą tamtejszej policji.
  Niemieccy goście chcieliby rozpocząć wymianę mieszkańców na kilkudniowe pobyty. Niestety problemem, jak na razie nie do pokonania, będzie wymiana młodzieży szkolnej. - W Banzendorf nie ma żadnej szkoły - wyjaśnia Horst Gebremski. Na razie nie ma również możliwości współpracy polegającej na organizowaniu pracy dla Polaków w Niemczech.

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo