Stanisław Chomski: - Moim celem jest finał

Paweł Tracz
STANISŁAW CHOMSKIByły zawodnik Stali Gorzów. Jako trener pierwsze kroki stawiał w Grudziądzu na początku lat 80-tych, ale najdłużej związany był ze Stalą Gorzów. Pracował też w Pile. Z reprezentacją Polski zdobył Drużynowy Puchar Świata w 2005 r.
STANISŁAW CHOMSKIByły zawodnik Stali Gorzów. Jako trener pierwsze kroki stawiał w Grudziądzu na początku lat 80-tych, ale najdłużej związany był ze Stalą Gorzów. Pracował też w Pile. Z reprezentacją Polski zdobył Drużynowy Puchar Świata w 2005 r. fot. Kazimierz Ligocki
Rozmowa z menedżerem ekstraligowych żużlowców Caelum Stali Gorzów.

- W tym roku część trenerskich obowiązków, związanych z juniorami, spadnie na barki Piotra Palucha i Jarosława Łukaszewskiego. To dla pana spore odciążenie?
- Praca z młodzieżą jest czasochłonna, długotrwała i wymaga dużej cierpliwości. Chłopcy i ich rodzice chcieliby od razu wskoczyć do ligowego składu, ale niestety tak się nie da. Jak w każdej profesji, trzeba postępować powoli i dokładnie, a wówczas efekty przyjdą. Pomoc Piotrka i Jarka ułatwi mi to na tyle, że będę mógł skoncentrować się bardziej na obserwacjach, choćby torów, będąc mniej zaangażowanym bezpośrednio.

- Tydzień temu drużyna zaliczyła trzydniowy obóz w Szklarskiej Porębie. Co ustaliliście?
- To było inne zgrupowanie niż do tej pory. Zawodnicy przygotowywali się do sezonu indywidualnie, więc w trakcie obozu sporo czasu poświęciliśmy na rozmowy o tym, co w tym roku chcemy osiągnąć. Łatwo nie będzie, bo wysokie aspiracje ma też kilka innych klubów. Jedni myślą o obronie medalu lub wywalczeniu jeszcze lepszego miejsca, drudzy o jego zdobyciu. Nam też stawia się podobne cele.

- Konkretnie?
- Przed drużyną został postawiony ambitny plan zdobycia medalu. Trudno się dziwić, bo nie tylko zobowiązuje do tego tradycja klubu, ale też bardziej doświadczony i stabilny skład. Właśnie doświadczenie to nasza główna siła, która powinna przynieść efekty. Z kolei, jeśli chodzi o stabilizację, to trzech czołowych zawodników będzie w Gorzowie jeździło drugi sezon. Pozostali startowali tu natomiast przed kilkoma latami z sukcesami. Teraz wrócili do Stali, miejmy nadzieję z dobrym skutkiem.

- W kolekcji ma pan złoto drużynowych mistrzostw świata, ale nie ma pan mistrzostwa Polski. Może uda się w tym roku?
- Zawsze trzeba stawiać sobie wysoko poprzeczkę. Cele minimalne zawsze przy podsumowaniu sezonu gdzieś się rozdrabniają. Od działaczy dostaliśmy jasny sygnał: wóz, albo przewóz. Ale chcemy dokonać tego powoli, krok po kroku. Otwarcie mówimy o miejscu w play offie, o walce o strefę medalową. To jest realne. Wtedy nie ma o czym mówić: będziemy bić się o medal! Ale z tym składem stać nas na dużo więcej. Jeśli, odpukać, ominą nas kontuzje, możemy solidnie namieszać. Moim celem jest finał. Jak już do niego awansujemy, wtedy niech się dzieje wola nieba.

- Dziękuję.

Wideo

Komentarze 20

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 23.03.2009 o 12:18, jon napisał:

Mówisz o falubazie? No nie, nie ma jak to ambicja...



kobylaki nawet z Ostrowem wczoraj przerżnęli
j
jon
W dniu 15.03.2009 o 12:20, Karaś napisał:

Mówisz finał? ale chyba ,,pocieszenia" czyli jak dobrze pójdzie to o utrzymanie się w ekstralidze hahaha



Mówisz o falubazie? No nie, nie ma jak to ambicja...
A
A F
W dniu 15.03.2009 o 15:57, ~obserwator~ napisał:

Ja się tłumacze ??? a niby z czego i przed kim bo nie sądzisz że przed taką łajzą jak Ty,"poza tym zwróciłem na ciebie uwage"- dobre sobie, jesteś taki płytki i już nie jeden tobie to pisał bo jesteś kretyn a i co już się nie chwalisz ortografią, przecież tak to lubiłeś, więc napisze tak: c*** się pisze przez "ch". Co do artukułu: to cele sobie trzeba stawiać wysokie bo jeśli żyje się bez celu (tak jak ty) to człowiek nic tylko się cofa.


Zdenerwowało sie dziecko...ojej, kupe też zrobiłeś z nerwów?
`Jaro sobie tylko podbija wypowiedzi i stąd ich tyle przy jego nicku a jeszcze nic nie przeczytałem wartościowego od niego, następnie forum jest dla wszystkich`- to jest tłumaczenie się...
Można sobie stawiać wysokie cele, ale również trzeba sprawdzić, czy nie atakujemy z motyką na słońce, tak jak robią to niektórzy. A w sporcie nic nie można przewidzieć, to tak dla ciebie, abyś sie czegoś nauczył (trzeba pomagać mniej rozwiniętym).
PISZE SIĘ `BODŹCA` TĘPA SZTUKO I NIE WŁAŹ W TYŁEK KOLEDZE JARO, KTÓRY POJECHAŁ Z TOBĄ JAK ZE ZWYKŁĄ SZMATĄ.
hehe chciałeś napisać wulgaryzm, i nie zdałeś sobie sprawy z tego że nie przejdzie to słowo i nie będzie efektu z twojej próby zabłyśnięcia.
A co znaczy słowo c***, bo ja nie znam takiego słowa.
hmm litera c i 3 gwiazdki.. no nie wiem...
Ah taak, pisałem już przecież że dużo filozofujesz, więc...
j
jaro6426
W dniu 15.03.2009 o 17:06, ~Obserwator~ napisał:

Jaro widzisz jaki leniwy jesteś jak chcesz to potrafisz tylko potrzebujesz boćca żeby mózg zaczął pracować a najlepsze to było zdanie"podkuj sobie mózg" dobre naprawde dobre. Widze że myślenie jest za to twoją silną stroną brawo jak wszyscy by byli tacy w Zielonej Gorze to gratuluje ale znam paru ludzi z zielonej i prosze cie nie rób im wstydu.


ale sie sprężyles baranie.jestem pod wrazeniem.nie jedż zielonogorzanom na ambicje.kogo ty mozesz znac chyba tylko tych co slyszales z tyłu gdy sie nachylales.wstyd dla mnie jest ze wdaje sie w polemike z takim zapyziałym głąbem jak ty.jak zrozumiesz teraz to to juz nie bedziesz meczyl forumowiczow zielonogorskich swoimi kazaniami.hasmrokar haja de wu putana kar.chyba za trudne dla ciebie ale kto wie moze zajarzysz!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Obserwator~
W dniu 14.03.2009 o 23:07, jaro6426 napisał:

odezwal sie moj ulubieniec gej obserwator z metropolitan opera mydlana chorzow.sprobuje cie cieciu nie zawiesc i napisac wiecej niz jedno zdanie.ja podbijam baranie sobie wypowiedzi jak twierdzisz a ty podbij a najlepiej podkuj sobie mozg!!!!!jestes naprawde zabawny i zawsze z mila checia bede czytal twoje wypociny.a ty dobrze mnie obserwuj....jestes taki obserwator jak z koziej d*** traba.twoim zdaniem wszyscy tu sie udzielaja tylko nie ty bo ty to masz taki mozg zardzewialy jak twoja STALECZKA ZARDZEWIALA.juz nie moge sie doczekac czym teraz olsnisz wszystkich.czekam z niecierpliwoscia.myslenie widze to nie jest twoja silna strona a na kompleksy polecam CIBORZ-moze tam cos zaobserwujesz.to nara chloptasiu.


Jaro widzisz jaki leniwy jesteś jak chcesz to potrafisz tylko potrzebujesz boćca żeby mózg zaczął pracować a najlepsze to było zdanie"podkuj sobie mózg" dobre naprawde dobre. Widze że myślenie jest za to twoją silną stroną brawo jak wszyscy by byli tacy w Zielonej Gorze to gratuluje ale znam paru ludzi z zielonej i prosze cie nie rób im wstydu.
~obserwator~
W dniu 14.03.2009 o 19:40, A F napisał:

Nie tłumacz się... Według ciebie słowo penis pisze się przez samo h, więc gratuluję ci tępoty i ślepoty, bo ja w tym słowie nie widzę takiej litery, tam są literki P, E, N, I, oraz S. Coś słaby z ciebie obserwator. Poza tym zwróciłem na ciebie baranie uwage, bo coś słabo próbowałeś dogryźć innym ludziom, a to trzeba umieć. Ale widzę ze ty jestes jakimś wielkim filozofem, który tylko potrafi wytykać innym, nie patrząc na siebie. Napisałbyś lepiej co myślisz na temat artykułu, pod którym piszesz komentarz, a nie tylko prawisz morały, obserwatorze i polonisto od siedmiu boleści.


Ja się tłumacze ??? a niby z czego i przed kim bo nie sądzisz że przed taką łajzą jak Ty,"poza tym zwróciłem na ciebie uwage"- dobre sobie, jesteś taki płytki i już nie jeden tobie to pisał bo jesteś kretyn a i co już się nie chwalisz ortografią, przecież tak to lubiłeś, więc napisze tak: c*** się pisze przez "ch". Co do artukułu: to cele sobie trzeba stawiać wysokie bo jeśli żyje się bez celu (tak jak ty) to człowiek nic tylko się cofa.
K
Karaś
Mówisz finał? ale chyba ,,pocieszenia" czyli jak dobrze pójdzie to o utrzymanie się w ekstralidze hahaha
j
jaro6426
W dniu 14.03.2009 o 17:31, ~Obserwator~ napisał:

Ty a co tutaj jesteś moderatorem czy co że tak się udzielasz ??? Jaro sobie tylko podbija wypowiedzi i stąd ich tyle przy jego nicku a jeszcze nic nie przeczytałem wartościowego od niego, następnie forum jest dla wszystkich a nie tylka dla takiego głąba jak ty który w dodatku pisze "penis" przez samo H więc się bujaj.

odezwal sie moj ulubieniec gej obserwator z metropolitan opera mydlana chorzow.sprobuje cie cieciu nie zawiesc i napisac wiecej niz jedno zdanie.ja podbijam baranie sobie wypowiedzi jak twierdzisz a ty podbij a najlepiej podkuj sobie mozg!!!!!jestes naprawde zabawny i zawsze z mila checia bede czytal twoje wypociny.a ty dobrze mnie obserwuj....jestes taki obserwator jak z koziej d*** traba.twoim zdaniem wszyscy tu sie udzielaja tylko nie ty bo ty to masz taki mozg zardzewialy jak twoja STALECZKA ZARDZEWIALA.juz nie moge sie doczekac czym teraz olsnisz wszystkich.czekam z niecierpliwoscia.myslenie widze to nie jest twoja silna strona a na kompleksy polecam CIBORZ-moze tam cos zaobserwujesz.to nara chloptasiu.
A
A F
W dniu 14.03.2009 o 16:31, ~Obserwator~ napisał:

Ty a co tutaj jesteś moderatorem czy co że tak się udzielasz ??? Jaro sobie tylko podbija wypowiedzi i stąd ich tyle przy jego nicku a jeszcze nic nie przeczytałem wartościowego od niego, następnie forum jest dla wszystkich a nie tylka dla takiego głąba jak ty który w dodatku pisze "penis" przez samo H więc się bujaj.


Nie tłumacz się... Według ciebie słowo penis pisze się przez samo h, więc gratuluję ci tępoty i ślepoty, bo ja w tym słowie nie widzę takiej litery, tam są literki P, E, N, I, oraz S. Coś słaby z ciebie obserwator. Poza tym zwróciłem na ciebie baranie uwage, bo coś słabo próbowałeś dogryźć innym ludziom, a to trzeba umieć. Ale widzę ze ty jestes jakimś wielkim filozofem, który tylko potrafi wytykać innym, nie patrząc na siebie. Napisałbyś lepiej co myślisz na temat artykułu, pod którym piszesz komentarz, a nie tylko prawisz morały, obserwatorze i polonisto od siedmiu boleści.
~Obserwator~
W dniu 14.03.2009 o 10:55, A F napisał:

Cele przed sezonem to moze sobie postawic taki np. Man Utd, ktory jest 99 procentowym pewniakiem do zdobycia poczwornej nawet korony.To jest tylko sport i dajcie sobie wszyscy spokoj z tymi celami i wywieszaniami medali przed sezonem.DO obserwator:Ty to zdaje sie jestes obserwatorem a nie forumowiczem, to po kiego huja zabierasz glos?


Ty a co tutaj jesteś moderatorem czy co że tak się udzielasz ??? Jaro sobie tylko podbija wypowiedzi i stąd ich tyle przy jego nicku a jeszcze nic nie przeczytałem wartościowego od niego, następnie forum jest dla wszystkich a nie tylka dla takiego głąba jak ty który w dodatku pisze "penis" przez samo H więc się bujaj.
M
Misiek Stal
W dniu 13.03.2009 o 20:18, goxa napisał:

Misiek masz rację cele jakie sobie postawiliście są dobre i tak trzeba, trochę trudniej będzie je zrealizować bo wszystkie drużyny podobne mają cele jak będzie wyjdzie w praniu.Jednak myślę że trochę przeceniacie te swoje wzmocnienia,ale jak wspomniałem wszystko zweryfikuje tor.


Goxa inaczej myśleć nie moge bo moim zdaniem gorzej jak Monberg i do połowy sezonu Ferjan to jeździć chyba nie można więc bardzo licze na Zagara no i Holta też w drugiej połowie sezonu nic nie pokazał i do tego dodajmy Juniorsona który będzie drugi rok startował na torach extraligi, oczywiście są to moje życzenia aby było lepiej jak chyba każdego fana swojej drużyny a jak będzie zobaczymy bo ten sezon jak już pisałem będzie chyba najbardziej wyrównany od paru lat.
A
A F
Cele przed sezonem to moze sobie postawic taki np. Man Utd, ktory jest 99 procentowym pewniakiem do zdobycia poczwornej nawet korony.
To jest tylko sport i dajcie sobie wszyscy spokoj z tymi celami i wywieszaniami medali przed sezonem.
DO obserwator:
Ty to zdaje sie jestes obserwatorem a nie forumowiczem, to po kiego huja zabierasz glos?
g
goxa
W dniu 13.03.2009 o 17:06, Misiek Stal napisał:

Do poprzedników a jakie cele ma sobie stawiać ???? co niby że chce być w 6 to już było, po to się skład wzocnił żeby było lepiej a wasz Dowhan to niby co mówi przed sezonem też ma ambitne plany a jak będzie to się okaże bo liga będzie napewno ciekawa.


Misiek masz rację cele jakie sobie postawiliście są dobre i tak trzeba, trochę trudniej będzie je zrealizować bo wszystkie drużyny podobne mają cele jak będzie wyjdzie w praniu.Jednak myślę że trochę przeceniacie te swoje wzmocnienia,ale jak wspomniałem wszystko zweryfikuje tor.
j
jaro6426
W dniu 13.03.2009 o 18:16, ~obserwator~ napisał:

Jaro Tak Ciebie obserwuje od jakiegoś czasu i widze że lubisz sobie popisać i mieć dużo wpisów w swojej kartotece, tylko że mógłbyś w końcu coś napisać mądrego lub chociaż składającego się z paru zdań bo jak widać wpisy jedno zdaniowe są Twoją domeną a mądry to Ty jesteś że ho ho więc masz szanse się wykazać, będziemy czekać z niecierpliwością.


nie jestem taki figo-fago jak ty madralo.sadzisz ze ty piszesz madrze ?to ok.dluzszego juz nie moge napisac.przepraszam ze ciebie zawiodlem
~obserwator~
W dniu 13.03.2009 o 14:07, jaro6426 napisał:

chyba w snokera z hlibkiem przy piwku.ten gorzow to k....jakby na marsie byl takie marzenia maja....a do mikolaja daleko....


Jaro Tak Ciebie obserwuje od jakiegoś czasu i widze że lubisz sobie popisać i mieć dużo wpisów w swojej kartotece, tylko że mógłbyś w końcu coś napisać mądrego lub chociaż składającego się z paru zdań bo jak widać wpisy jedno zdaniowe są Twoją domeną a mądry to Ty jesteś że ho ho więc masz szanse się wykazać, będziemy czekać z niecierpliwością.
Dodaj ogłoszenie