Jednym z najczęstszych błędów we wnioskach jest niepodpisywanie oświadczeń. Powoduje to, że wniosek, zamiast trafić do realizacji, musi zostać uzupełniony. W tym przypadku wszczynane jest postępowanie wyjaśniające, które znacznie wydłuża procedurę.
Zdarzają się też inne błędy, takie jak podpisywanie się imieniem i nazwiskiem z przygotowanych przez ZUS przykładów. Na stronie internetowej www.zus.pl jest wzór poprawnie wypełnionego wniosku, który jest podpisany „Jan Kowalski”. Niektórzy przepisują wzór bezrefleksyjnie, jeden do jednego łącznie z fikcyjnym imieniem i nazwiskiem.
Przedsiębiorcy często dopisują też niepotrzebne adnotacje w różnych, nieprzeznaczonych do tego miejscach we wniosku. Zdarzają się również przypadki, że zamiast wynagrodzenia miesięcznego wpisywana jest stawka godzinowa lub błędny numer rachunku bankowego.
Staranne i rzetelne wypełnienie dokumentów decyduje o terminie ich realizacji. Wnioski z błędami wymagają postępowania wyjaśniającego. ZUS musi się wówczas skontaktować z wnioskodawcą.
Wiele wniosków wpływało na różne adresy e-mail placówek ZUS, czy poszczególnych pracowników. To również jest błędem. Takie osoby muszą ponownie złożyć poprawny wniosek.
Wnioski do ZUS można składać elektronicznie (za pomocą PUE) lub papierowo. Wszelkie informacje na temat tego: kto może skorzystać z ulg, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl.
Czytaj także: Trzy ważne punkty Tarczy Antykryzysowej. Dla kogo dofinansowanie wynagrodzenia jak załatwić postojowe, przedłużony czas pracy
Zobacz wideo: Nie rośnie bezrobocie w Nowej Soli. Przedsiębiorcy korzystają z pożyczek
Wspieramy Lokalny Biznes!
Strefa Biznesu - Kiedy należy ci się odszkodowanie za opóźniony lot?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?