Stelmet AZS UZ rozbił w pył Spartę Oborniki Wlkp.

Przemysław Piotrowski
W drugiej lidze akademicy znów potwierdzili klasę i bez problemów uporali się na wyjeździe ze Spartą Oborniki Wlkp., a ich zwycięstwo ani przez moment nie było zagrożone.

Już po pięciu minutach było 6:2 dla gości. Nasi całkowicie kontrolowali grę i regularnie powiększali przewagę. Po pewnym czasie widać było, że akademicy wręcz bawią się z rywalami i starają się przeprowadzać ładne dla oka akcje. W końcówce pierwszej połowy prowadzili już dziesięcioma bramkami i stało się jasne, że druga odsłona będzie już raczej formalnością.

- Dałem trochę pograć zawodnikom, którzy nie zawsze mają okazję zaprezentować się w innych meczach - mówił trener Marek Książkiewicz. - Dobrze z rezerwowych zaprezentowali się Michał Skołozdrzy i Marcin Ostrowski. Ogólnie rozegraliśmy dobry mecz i jestem zadowolony, choć przeciwnik nie był mocny.

SPARTA OBORNIKI WLKP. - STELMET AZS UZ ZIELONA GÓRA 25:37 (9:19)

STELMET: Koledziński, Kotkiewicz - Raczkowiak 9, Jarowicz 7, Gumiński 5Cichy i Wittke po 4, Kociszewski 3, Skrzypek i Skołozdrzy po 2, Klimas 1, Ostrowski, Wujec, Buś.