Stelmet BC w ćwierćfinale Eurocup!

Jakub Kłyszejko
W środę nasi koszykarze grają w Rosji.
W środę nasi koszykarze grają w Rosji. Mariusz Kapała
Mistrzowie Polski pokonali Uniks Kazań 71:54 i awansowali do TOP 8 Pucharu Europy! Na pochwały zasługuje cała nasza drużyna. Najwięcej punktów zdobyli: Mateusz Ponitka i Dee Bost.

Zielonogórzanie sprawili ogromną sensację, wygrywając w Kazaniu 71:54!

Początek spotkania nie wskazywał na taki przebieg wydarzeń. Rosjanie rozpoczęli mecz bardzo skoncentrowani i prowadzili kilkoma punktami. Jednak Stelmet BC głównie dzięki skutecznemu Moldoveanu, cały czas był blisko faworyta. Pierwszą kwartę przegraliśmy tylko trzema punktami. W drugiej kwarcie meczu, zielonogórzanie pierwszy raz wyszli na prowadzenie. Nasza gra wyglądała dużo lepiej. Rosjanie nie czuli się już tak pewnie. W ich poczynania wkradła się nieskuteczność, a Stelmet BC grał twardo w obronie i nie pozwalał odskoczyć Uniksowi. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 33:29.

Jednak to, co stało się w drugiej połowie, przeszło najśmielsze oczekiwania, nawet największych optymistów. Mateusz Ponitka i Dee Bost kreowali grę i potrafili wykorzystać każdy błąd Rosjan. W 27 minucie meczu, pierwszy raz wyszliśmy na pięciopunktowe prowadzenie. Od tego momentu, gra naszego zespołu wyglądała kapitalnie. Obrona funkcjonowała bez zarzutu, w ataku graliśmy dużo skuteczniej niż w pierwszej połowie i cały czas powiększaliśmy przewagę. Trzecia kwarta zakończyła się zwycięstwem Stelmetu aż 23:10! Uniks na pewno nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń. Rosyjski gigant był zszokowany tym, co dzieje się na parkiecie. Trener gospodarzy próbował zmienić grę swojego zespołu, jednak ani zmiany, ani przerwy nie pomogły. Czwartą kwartę zielonogórzanie zagrali po mistrzowsku. Wszystko nam się udawało, a gospodarze nie potrafili przeciwstawić się mistrzom Polski. Ostatecznie Stelmet BC pokonał Uniks Kazań **71:54 i awansował do ćwierćfinału Eurocup**, w którym zmierzy się ze zwycięzcą meczu Gran Canaria - Limoges. Pierwszy mecz Hiszpanie wygrali na wyjeździe 82:65.

Punkty:

Stelmet BC: Ponitka 18, Bost 17, Moldoveanu 12, Koszarek 9, Borovnjak 6, Zamojski 5, Gruszecki 3, Djurisic 1, oraz Szewczyk i Hrycaniuk

Uniks: Kaimakoglou 12, Pankraszow 10, Colom, Williams i Lichodiejew po 7, Langford 6, Panin 3, Parachowskij 2

Przebieg spotkania można sprawdzić, klikając w następujący link: TUTAJ: RELACJA LIVE Z MECZU 1/8 FINAŁU EUROCUP UNICS KAZAŃ - STELMET BC ZIELONA GÓRA