Stelmet BC Zielona Góra vs Polski Cukier Toruń. Zielonogórzanie wyraźnie lepsi! [ZDJĘCIA]

Mariusz Kapała
Nemanja Djurisić i Obie Trotter
Nemanja Djurisić i Obie Trotter Mariusz Kapała / GL
Stelmet BC Zielona Góra - Polski Cukier Toruń 88:69 (20:17, 22:18, 17:13, 29:21)

Wszystko to co działo się w pierwszej połowie zapowiadało ostrą walkę po przerwie. Tak jednak nie było. Nasz zespół z minuty na minutę był coraz lepszy. Goście trzymali się tylko na początku kwarty. Potem przyspieszyliśmy i byli bezradni. W 27 min po rzucie Karola Gruszeckiego wygrywaliśmy 55:42. To był dopiero początek. Od tego momentu na parkiecie był jeden zespół - Stelmet. W ostatniej kwarcie był to już mecz do przysłowiowej jednej bramki. Nasi porazili torunian kolejnymi trójkami odbierając im ochotę do walki. Uspokoił się nawet trener Jacek Winnicki szalejący koło ławki pod złych zagraniach swoich zawodników i jego zdaniem niedobrych decyzjach sędziów.

Stelmet BC: Dragicević 16 (7/11 za dwa, 10 zbiórek), Djurisić 15 (4/6 za dwa, 10 zbiórek), Koszarek 9 (6 asyst), Moore 5, Kelati 2 (3 zbiórki, 3 asysty) oraz Zamojski 11 (5 zbiórek), Florence 10, Gruszecki 10 (3/4 za dwa, 5 zbiórek), Hrycaniuk 10 (5/8 za dwa), Matczak 0, Mokros 0, Zywert 0.

Polski Cukier: Weaver 18 (5/5 za dwa, 5 zbiórek), Trotter 14 (5 asyst), Mbodj 12 (7 zbiórek), Sulima 4 (6 zbiórek), Diduszko 2 oraz Skifić 10 (3/3 za dwa), Śnieg 6 (3/4 za dwa), Wiśniewski 3, Michalski 0, Perka 0, Sanduł 0.

Rzuty za dwa: Stelmet 23/41 (56,1 proc.); Polski Cukier 24/51 (47,1 proc.)
Rzuty za trzy: Stelmet 10/26 (38,5 proc.); Polski Cukier 3/18 (16,7 proc.)
Rzuty wolne: Stelmet 12/16 (75 proc.); Polski Cukier 12/13 (92,3 proc.)
Zbiórki: Stelmet 44 (15 w ataku i 29 w obronie); Polski Cukier 32 (12 i 20)
Asysty: Stelmet 26; Polski Cukier 15
Przechwyty: Stelmet 8; Polski Cukier 6