Stelmet BC Zielona Góra wyszarpał Wilkom ze Szczecina zwycięstwo

(vp)
W pierwszym spotkaniu w Zielonej Górze Stelmet BC pokonał King Wilki Morskie Szczecin 98:92. W niedzielę w rewanżu na wyjeździe mistrzowie Polski wygrali 74:67. Mariusz Kapała
Po zaciętym meczu Stelmet BC Zielona Góra pokonał w niedzielę na wyjeździe Kinga Wilki Morskie Szczecin 74:67.

Tutaj możesz zobaczyć zapis relacji na żywo z meczu King Wilki Morskie Szczecin – Stelmet BC Zielona Góra

Mecz z Wilkami nie należał do łatwych. Gospodarze byli bardzo zmobilizowani, by sprawić niespodziankę. I niewiele brakowało, aby tak się stało. Stelmet BC dobrze zaczął spotkanie, ale szybko oddał inicjatywę i w pewnym momencie przegrywał już 13 punktami. Mistrzowie Polski długo nie mogli odzyskać prowadzenia. Po pierwszej połowie przegrywali 29:33.

Po przerwie podopieczni Saso Filipovskiego wyszli na parkiet bardziej zmobilizowani i mozolnie odrabiali straty. Trzecią kwartę wygrali 21:18, a ostatnią już 24:16 i cały mecz 74:67.

Stelmet BC Zielona Góra nadal jest liderem Tauron Basket Ligi z dorobkiem 16 zwycięstw i tylo dwóch porażek.