Stelmet Falubaz przed sezonem 2020: Tu nie ma czasu na ferie

Cezary Konarski
Cezary Konarski
Stelmet Falubaz Zielona Góra szykuje się do sezonu 2020.
Stelmet Falubaz Zielona Góra szykuje się do sezonu 2020. Mariusz Kapała
Stelmet Falubaz Zielona Góra intensywnie szykuje się do nowego sezonu żużlowego. Zarządcy klubu m.in. podpisują biznesowe umowy, a zawodnicy szlifują formę. Patryk Dudek i Norbert Krakowiak wyjechali do Szklarskiej Poręby na zgrupowanie reprezentacji Polski. Kilka dni wcześniej „Duzers” dosiadł motocykla, rzecz jasna, jeszcze nie żużlowego.

Do rozpoczęcia sezonu żużlowego pozostały jeszcze pond dwa miesiące, ale nie oznacza to, że kluby zrobiły sobie zimowe ferie. Stelmet Falubaz m.in. szykuje swoim zawodnikom atrakcyjne zgrupowanie. Wiemy, że ma być to wyjazd krajowy, ale bardzo daleki. Wkrótce klub ma podać szczegóły. Tymczasem zarządcy Falubazu pochwalili się dwoma ważnymi kontraktami z partnerami biznesowymi.

ZOBACZ TEŻ

Znów obecni w życiu klubu
Na kontynuację współpracy z zielonogórskim klubem zdecydowały się Zakłady Bukmacherskie Milenium. - To spółka wywodząca się z Zielonej Góry. Po raz kolejny zdecydowała się być naszym partnerem. Po obu stronach mamy dużo pomysłów i uważam, że wspólnie jesteśmy w stanie złożyć genialną platformę do współpracy i obopólnego rozwoju - powiedział Wojciech Domagała, prezes zielonogórskiego k.
- Współpraca będzie miała nie tylko ważny wymiar marketingowy i sponsorski. Wiąże się ona także z wieloma atrakcjami dla kibiców. Będzie to przede wszystkim kontynuacja dotychczasowych działań. Szykujemy szereg wspólnych akcji i konkursów – mówił Marek Prokurat, prezes zarządu Milenium Zakłady Bukmacherskie. - Falubaz to nie tylko historia i sportowe sukcesy, ale także bardzo mocne działania w nowoczesnych mediach. Nasza współpraca na tej płaszczyźnie bardzo dobrze się układa i chcielibyśmy to kontynuować w kolejnych sezonach i w coraz większym zakresie.

- Jestem ambitnym gościem i cały czas chciałbym jeździć na wysokim poziomie i zdobywać medale - mówi Piotr Protasiewicz, żużlowiec Falubazu Zielona Góra. - Uważam, że wcale nie jest to niemożliwe, by jeździć na najwyższym poziomie nawet na końcu kariery. To jest do osiągnięcia i ciężko nad tym pracuję z całym swoim teamem, by poprzeczkę sobie podnosić. Jazda ciągle sprawia mi wielką przyjemność. Pewnie, że na kilka rzeczy spoglądam już inaczej. Potrzebuję mieć więcej spokoju, więcej możliwości na przetestowanie różnych ustawień i pewności, jeśli chodzi o sprzęt. Piotr Protasiewicz 25 stycznia 2021 roku skończył 46 lat. Kapitanie, życzymy przede wszystkim zdrowia, bezkolizyjnej i przede wszystkim wciąż szybkiej jazdy. „Protas” jest wychowankiem zielonogórskiego klubu, w ekstralidze zadebiutował w 1992 roku. W sezonach 1994-2006 ścigał się w barwach klubów z Wrocławia, Torunia i Bydgoszczy. Był indywidualnym mistrzem Polski, mistrzem świata juniorów, a z reprezentacją Polski zdobył m.in. cztery tytuły drużynowego mistrza świata. POLECAMY: Piotr Protasiewicz wspomina: Punkty na „trupach” i bolesny chrzest [ZDJĘCIA]POLECAMY:Widzieliście te oprawy kibiców Falubazu? Mistrzostwo świata [ZDJĘCIA]OBEJRZYJ: Piotr Protasiewicz, ikona Falubazu Zielona Góra

Sto lat, kapitanie! Piotr Protasiewicz, kapitan Falubazu Zie...

Kolejną zielonogórską firmą, która nadal będzie współpracować z Falubazem jest Eobuwie.pl. – Cieszy nas fakt, że pochodząca z Zielonej Góry, ale znana globalnie firma tak aktywnie wspiera zielonogórski żużel. Bardzo doceniamy możliwość prowadzenia wspólnych działań i wymiany doświadczeń biznesowych – mówił Kamil Kawicki, dyrektor klubu. A Mieszko Sibilski, rzecznik firmy dodał: - Chcemy być obecni w życiu regionu, przede wszystkim jako duży pracodawca i dynamicznie rozwijająca się firma. Cieszymy się z tego, że możemy kontynuować współpracę z Zielonogórskim Klubem Żużlowym i że będziemy widoczni z naszą marką w trakcie meczów w nadchodzącym sezonie.

Kto pamięta tę imprezę, która odbyła się tuż przed wigilią Bożego Narodzenia w 2005 roku na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego? Po słabym sezonie (spadek z ekstraligi) żużlowcy Falubazu spotkali się z kibicami, by w świątecznym nastroju życzyć sobie zdecydowanie lepszego kolejnego roku. Sezon 2006 zielonogórzanie zakończyli awansem do najwyższej klasy rozgrywek, w której ścigają się do dziś. W grudniu 2005 roku pod Uniwersytetem Zielonogórskim żużlowcy jeździli na motocyklach i wózkach kartingowych. W imprezie uczestniczyli nie tylko zawodnicy Falubazu. Był m.in. Piotr Protasiewicz, który wtedy jeszcze reprezentował barwy Polonii Bydgoszcz. POLECAMY: Tak kiedyś wyglądały mecze żużlowców Stali i FalubazuZOBACZ TEŻ: Pamiętacie Oliwię Brówkę? Pierwszą Miss Startu z FalubazuWIDEO: Marcin Gortat na meczu Falubazu w Zielonej Górze

Pamiętacie żużlowe święta z Falubazem? Zobaczcie, jak to wyg...

Szklarska Poręba i Kanary
A co robią żużlowcy? Większość z nich indywidualnie przygotowuje formę fizyczną. Najmłodsi zawodnicy trenują pod okiem trenera od akrobatyki Radosława Walczaka. Zima to jednak też czas wielu zgrupowań. Falubaz ma wyjechać pod koniec lutego, ale niektórzy żużlowcy już są po pierwszych obozach. Patryk Dudek i niektórzy młodzieżowcy „łyknęli” trochę prawdziwej zimy na Polanie Głodówka niedaleko Białki Tatrzańskiej. Z kolei Duńczyk Michael Jepsen Jesnen razem z reprezentacją Danii wylądował w ciepłych krajach. Przemierzał m.in. na rowerze wyspę Lanzarote. Zdecydowanie zimniej jest w Szklarskiej Porębie, gdzie w weekend udali się Patryk Dudek i młodzieżowiec Stelmetu Falubazu Norbert Krakowiak. Do czwartku będą trenować razem z reprezentacją Polski. To, co dzieje się na obozie biało-czerwonych można śledzić m.in. na facebookowym profilu Żużlowej Reprezentacji Polski. A jeśli chodzi o Patryka Dudka, to kolejna ważna informacja jest taka, że może on pochwalić się tym, że wsiadł już na motocykl. Na torze w Lipnie „śmigał” na pit bike’ach.

Żużlowcy i sztab szkoleniowy Stelmetu Falubazu Zielona Góra, jak co roku, byli na posterunku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 28. Finale WOŚP byli m.in. w Zielonej Górze, Czerwieńsku, Sulechowie. Kapitan drużyny Piotr Protasiewicz wystąpił m.in na orkiestrowej scenie w Czerwieńsku, gdzie wylicytowano m.in. weekendową jazdę Toyotą z pełnym zbiornikiem paliwa, którą „Protas" na co dzień jeździ. Za taką przyjemność darczyńcy zapłacili 1050 zl. Za niewiele więcej zlicytowany został obraz ze zdjęciem żużlowców Stelmetu Falubazu. Kierownik zielonogórskiej drużyny Tomasz Walczak dopilnował, by cena osiągnęła ponad „tysiaka", poszedł za 1100 zł. Z kolei zwycięscy licytacji koszulek Patryka Dudka wsparli WOŚP kwotami 170 i 150 zł.   ZOBACZ TEŻ: Piotr Protasiewicz tak tańczył Zumbę [ZDJĘCIA]POLECAMY: Żużel 2019. Wyzwany sędzia, nagi Lindgren...OBEJRZYJ:  Jak Piotr Protasiewicz tańczył Zumbę

WOŚP 2020 Czerwieńsk. Obraz z żużlowcami Stelmetu Falubazu p...

Nabór do Drużyny F…
Chcesz zostać częścią Falubazowej rodziny? Pomagać w organizacji żużlowych wydarzeń w naszym mieście? Pyta zielonogórski klub. Jak co roku zimą, Falubaz szuka wolontariuszy do pomocy m.in. przy organizacji meczów żużlowych. Klub zachęca w ten sposób: „Serdecznie zapraszamy osoby, które nie boją się wyzwań, lubią pomagać, są kreatywne i pomysłowe, a przede wszystkim kochają Falubaz. Drużyna F to wolontariusze w każdym wieku, którzy nie tylko będą uczestniczyć w akcjach charytatywnych organizowanych przez klub, ale również na co dzień będą współtworzyć i przeprowadzać atrakcje dla kibiców, zarówno na stadionie, jak i poza nim. Dzięki temu staną się częścią klubowej rodziny, współpracując m.in. z naszymi zawodnikami”. Chętni mogą wysyłać swoje kandydatury do 16 lutego na adres mailowy: [email protected], podając swój wiek i uzasadniając chęć dołączenia do Drużyny F.

ZOBACZ TEŻ

…i Falubaz Girls
Kolejne ogłoszenie płynące z Falubazu skierowane jest do dziewczyn, które chciałyby dołączyć do grupy Bis Taxi Falubaz Girls: „Jeśli jesteś młoda, energiczna, a co najważniejsze - lubisz żużel i Falubaz - przed Tobą wyjątkowa okazja. Zgłoś się do nas i stań się częścią wielkiego żużlowego widowiska. Mile widziane będzie doświadczenie w pracy jako hostessa, modelka lub tancerka”. Warunkiem udziału w castingu jest ukończenie 18 roku życia oraz przesłanie wypełnionej ankiety (dostępna w serwisie Falubaz.com) oraz zdjęć twarzy i sylwetki na adres na [email protected] Termin: do 29 lutego.

ZOBACZ TEŻ

OBEJRZYJ: Jak Piotr Protasiewicz tańczył Zumbę

Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra rozpoczęli przygotowania kondycyjne do kolejnego sezonu. Większość zawodników trenuje indywidualnie, ale grupa juniorów i kandydatów na żużlowców wyciska siódme poty w grupowych zajęciach ogólnorozwojowych pod okiem specjalisty od akrobatyki sportowej, trenera Radosława Walczaka. To sprawdzony od kilku lat rytm zimowych przygotowań zawodników Falubazu. - W ten sposób przygotowuję się już trzeci sezon - powiedział Damian Pawliczak, junior Stelmetu Falubazu. - To się sprawdza, bo przez cały sezon jestem w pełni sił. Jestem przygotowany fenomenalnie. Gdy jesteśmy rozciągnięci, elastyczni, to prawdopodobieństwo poważnej kontuzji jest mniejsze. - Zawodnicy spotykają się trzy razy w tygodniu, zajęcia mają różny charakter, na początek skupiamy się na sile, później przejdziemy do wytrzymałości, szybkości, gibkości, koordynacji - dodał Radosław Walczak. ZOBACZ TEŻ: Żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra w nowych kevlarach [WIDEO]POLECAMY: Sezon 2020. Ci zawodnicy mają zmienić oblicza drużyn żużlowych [ZDJĘCIA]

Żużlowcy Stelmetu Falubazu rozpoczęli treningi przed nowym s...

- To wielki talent, będzie kiedyś mistrzem świata – wielokrotnie tak mówił Tony Rickardsson, wielki szwedzki mistrz czarnego toru, gdy opowiadał o swoim rodaku, sąsiedzie z Avesty, Antonio Lindbäcku. To było dawno temu, gdy „Toninio” faktycznie niejednokrotnie udowadniał, że drzemie w nim ogromny potencjał do tego, by w żużlu osiągnąć wiele. Ciekawe, czy wtedy ktokolwiek przeczuwał, jak bardzo mylił się mistrz Rickardsson.35-letni Antonio Lindbäck po sezonie 2020 zdecydował się na zakończenie kariery żużlowca. Teraz zamierza zająć się m.in. swoją liczną rodziną.  NA KOLEJNYCH STRONACH POZNACIE HISTORIĘ ANTONIO LINDBÄCKA >>>>ZOBACZ TEŻ: Busy żużlowców. Zobaczcie, czym jeżdżą na zawodyPOLECAMY: Żużlowe maseczki. Zobaczcie, jakie kibice noszą w czasie pandemiiWIDEO: Niels Krystian Iversen nie będzie jeździł w PGE Ekstralidze

Antonio Lindbäck mógł zostać żużlowym geniuszem, ale jego ni...

Nie było niespodzianki. Mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik został wybrany najlepszym zawodnikiem PGE Ekstraligi. Na uroczystej gali podsumowującej miniony sezon lider truly.work Stali Gorzów znów odebrał statuetkę „Szczakiela”. Zobaczcie, co działo się w warszawskim Studiu ATM.Jak co roku jesienią środowisko żużlowe spotkało się, by wyróżnić tych, którzy byli najlepsi w minionym sezonie. Wyboru dokonali kibice, którzy przez kilka tygodni głosowali na swoich ulubieńców. Mistrz świata Bartosz Zmarzlik w trzech ostatnich sezonach był najskuteczniejszym zawodnikiem ekstraligi, w tym roku nieznacznie lepszy okazał się Duńczyk Leon Madsen (forBET Włókniarz Częstochowa). Mimo to, gorzowianin zgarnął kolejnego „Szczakiela”. W innych kategoriach triumfowali – najlepszy trener: Piotr Baron (Fogo Unia Leszno), najlepszy junior: Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław), niespodzianka sezonu: Mikkel Michelsen (Speed Car Motor Lublin), najlepszy zawodnik zagraniczny: Martin Vaculik (Stelmet Falubaz Zielona Góra).  Nagroda dla najlepszej drużyny tradycyjnie trafiła do mistrza Polski – po raz trzeci z rzędu do Fogo Unii Leszno. Wyróżnieniem specjalnym – „Złotym Szczakielem” – został nagrodzony znakomity niegdyś zawodnik Zenon Plech.  POLECAMY: Falubaz wychował mistrzów świata. Najbardziej utytułowani żużlowcy z Zielonej Góry

Tak wyglądały gwiazdy żużla na Gali PGE Ekstraligi. Bartosz ...

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie