Stelmet pokonał drużynę Artland Dragons

Źródło: Stelmet Zielona Góra
Stelmet Zielona Góra
Punktualnie o 17.30 koszykarze Stelmetu Zielona Góra rozpoczęli mecz z drużyną Artland Dragons w ramach turnieju Sharp Cup w Norymberdze.

Po II kwarcie biało-zieloni przegrywali z ekipą z Quakenbrücku 32:39 jednak w III kwarcie zaczęli gonitwę, która zaowocowała wysunięciem się Stelmetu na 5-punktowe prowadzenie. Ostatecznie jednak drużyna z Zielonej Góry zwyciężyła 81:78.

Jeszcze na 7 minut przed końcem spotkania na tablicy wyników widniał remis - obie drużyny zdobyły po 59 punktów. Jednak po chwili biało-zieloni wyszli na 3-punktowe prowadzenie i nie oddali go już do końca spotkania.

W trzeciej kwarcie spotkania kontuzji doznał Mantas Cesnauskis, który zszedł z parkietu z bólem lewej stopy. Po spotkaniu obejrzy go lekarz, gdy tylko będziemy znali stan naszego zawodnika - z pewnością będziemy informować na bieżąco o jego stanie.
Stelmet Zielona Góra - Artland Dragons 81:78

Stelmet: Eyenga 21, Russell 18, Guinn 17, Sroka 9, Chanas 8, Cel 4, Kucharek 3, Cesnauskis 1, Brackins 0