Stelmet pokonał Olimp Grodków

(eska)
Kolejny rywal spoza ścisłej czołówki drugiej ligi i kolejne zwycięstwo lidera z Zielonej Góry. W sobotę akademicy pokonali drużynę z Grodkowa różnicą 12 bramek.

STELMET AZS UZ ZIELONA GÓRA - OLIMP GRODKÓW 36:24 (19:12)

STELMET AZS UZ: Długosz, Koledziński - Gumiński 10, Raczkowiak 8, Kociszewski i Ratajczak po 4, Rafalski i Wittke po 3, Jarowicz 2, Skrzypek i Starzyński po 1, Klimas, Ostrowski, Zarenkiewicz.

Bramki dla Olimpu: Zych 8, Koalnko 5, Biernat 4, Nowak i Romanów po 3, Białożyt 1.

Pierwszy odjazd nastąpił już w 3 min, przy remisie 1:1. Dwa gole zdobył Alan Raczkowiak, jednego dołożył Wojciech Gumiński i zrobiło się 4:1. Ale przewaga błyskawicznie stopniała, bo w 12 min goście podgonili na 7:6. Wtedy jednak Stelmet pokazał klasę.

Trafiali kolejno: Łukasz Jarowicz, Cyprian Kociszewski, Gumiński, Raczkowiak, Paweł Rafalski, jeszcze raz Raczkowiak i w 20 min było 13:6.

Przewaga siedmiu bramek utrzymała się do przerwy, a w drugiej połowie jeszcze wzrosła. W 44 min gospodarze prowadzili już 29:19. Potem gola dorzucił Raczkowiak i trzy akcje z rzędu skutecznie zakończył Jan Ratajczak i w 49 min lider uciekł na 33:19.