Stelmet Zielona Góra przegrał z Besiktasem Stambuł [ZDJĘCIA]

Andrzej Flügel
Czirliderki Magic Stars z Łężycy
Czirliderki Magic Stars z Łężycy Mariusz Kapała / GL
Po dobrej pierwszej połowie, w drugiej Stelmet zagrał kompromitująco słabo. Przegrał z Besiktasem i raczej pogrzebał szanse na awans

Zielonogórzanie zaczęli z wielką determinacją. Pierwsze punkty zdobył wsadem Julian Vaughn, a w 4 min, po trójce Thomasa Kelatiego było już 10:2. Oczywiście, goście poprawili nieco obronę, zaczęli trafiać i szybko zrobiło się 10:10. Stelmet jednak fajnie walczył i ciągle prowadził. W pierwszej kwarcie zebraliśmy 12 piłek, a goście tylko cztery! Drugą zaczęliśmy mocnym akcentem. Za trzy trafił Karol Gruszecki, potem dwa punkty zdobył Armani Moore dorzucając jeden z osobistego Stelmet wygrywał w 13 minucie 26:15. To było piękne. Tyle, że goście tak jak mieli problem z rzutami zza linii 6,75 m, tak zaczęli trafiać. Kilka razy zagapiliśmy się w obronie, Besiktas wyraźnie się poprawił w tym elemencie i z wyraźnego prowadzenia zostało niewielkie. Mimo tego cały czas byliśmy do przodu, a nasza gra mogła się podobać. Niemal równo z syreną z trudnej pozycji trafił James Florence. Było wówczas 45:41. To zapowiadało wielkie emocje po przerwie. Statystyki pierwszych 20 minut wyglądały bardzo obiecująco. Wygrywaliśmy zbiórki, lepiej rzucaliśmy za trzy mieliśmy mniej strat. To dawało nadzieję.

Niestety, nadzieja żyła krótko. Fatalnie zaczęliśmy drugą połowę. Strata goniła stratę, niecelny rzut był poprawiany jeszcze gorszym. To prawda, że Besiktas zaczął grać zdecydowanie lepiej, szczególnie w obronie, ale przecież tego można było się spodziewać. W efekcie bilans pierwszych pięciu minut trzeciej kwarty był porażający - 0:12 i prowadzenie gości 53:45. Dopiero wówczas kiedy goście zupełnie już opanowali sytuację trener Artur Gronek wziął czas. Niewiele to dało. Stelmet był cieniem zespołu z pierwszej połowy. Sukces, tak bardzo potrzebny, oddalał się w zastraszającym tempie. Zielonogórzanie grali źle, gubili piłki, kiedy trzeba było rzucać szukali lepszej pozycji, które okazywały się gorsze, kompletnie stracili skuteczność. Goście już grali bardzo spokojnie, pewni swojej przewagi i mocy. W naszej ekipie nie było zawodnika, który potrafiłby pociągnąć ekipę do czegoś lepszego. Przegraliśmy w fatalnym stylu. Nie wyglądaliśmy jak zespół mający ambicję pokazania czegoś w europejskich pucharach. Szkoda...

Stelmet BC Zielona Góra - Besiktas Stambuł 66: 84**Kwarty: 21:15, 24:26, 10:20, 11:23. Stelmet BC: Zamojski 13 (2), Koszarek 7 (1), Dragicević i Kelati po 7, Vaughn 1 oraz: Gruszecki 13 (3), Moore 9 (1), Florence 6, Hrycaniu k 2. Besiktas: Thompson 19 (4), Clark 13 (1), Stimac 13, Weems 12 (1), Roll 9 oraz: Veyseloglu 8 (2), Guler i Strawberry po 4, Karaman 2, Edge, Sipahi i Sanli 0. Sędziowali: Mehdi Difallah (Francja), Alaksandar Milojević (Macedonia), Andriej Szarpa (Białoruś). Widzów**: 2.547