Stelmet Zielona Góra się odrodził. Anwil rozbity (wideo)

W akcji Adam Hrycaniuk ze Stelmetu Zielona Góra, który w środę zdobył 10 punktów i miał 8 zbiórek. Tomasz Gawałkiewicz
Koszykarze Stelmetu Zielona Góra w środę nie dali szans Anwilowi Włocławek, wygrywając 83:66. Mistrzowie Polski problemy mieli tylko na początku pierwszej kwarty, gdy rywale odskoczyli na 12:4.

Tutaj znajdziesz zapis relacji live i statystyki Stelmet Zielona Góra - Anwil Włocławek

To był pojedynek drugiej fazy sezonu. Grały zespoły, które po części zasadniczej uplasowały się w czołowej szóstce. Po środowym spotkaniu Stelmet Zielona Góra (22 zwycięstwa i 7 porażek) zajmuje drugie miejsce w tabeli, Anwil Włocławek (16 i 13) jest piąty.

Mistrzowie Polski podnieśli się po ciężkim nokaucie, jakiego doznali w niedzielnym meczu z PGE Turowem Zgorzelec. Wtedy prowadzili już różnicą 16 punktów, ale polegli 73:85. Fatalną skuteczność rzutową miał Łukasz Koszarek (4 punkty, 1/4 za dwa, 0/5 za trzy, 9 zbiórek, 7 asyst), który z każdą minutą był coraz bardziej zmordowany, a nie miał wartościowego zmiennika.

- Życie toczy się dalej. Zapominamy o porażce w Zgorzelcu i koncentrujemy się na następnych meczach. Chcemy wygrać te cztery, które zostały do końca szóstek - zapowiadał Mantas Cesnauskis na oficjalnej stronie internetowej Stelmetu Zielona Góra.

Jeden właśnie się udało. W szeregach mistrza Polski najlepiej zaprezentowali się: Przemysław Zamojski (15 punktów), Vladimir Dragicević (12 punktów, 7 zbiórek), Łukasz Koszarek (11 punktów, 3/4 za trzy, 8 asyst) i Adam Hrycaniuk (10 punktów, 4/4 za dwa, 8 zbiórek).