Stelmet Zielona Góra w półfinale Pucharu Polski

(vp)
Łukasz Koszarek zdobył w piątek dla Stelmetu Zielona Góra 15 punktów. Takim samym dorobkiem może pochwalić się Adam Hrycaniuk. Tomasz Gawałkiewicz/ZAFF
W piątek w ćwierćfinale Gdynia Basket Cup Stelmet Zielona Góra pokonał po dogrywce Śląsk Wrocław 74:71.

Ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski lepiej rozpoczęli koszykarze Stelmetu Zielona Góra. Wrocławianie jednak cały czas gonili rywali i nie pozwolili odskoczyć podopiecznym Saso Filipovskiego. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 22:19 dla zielonogórzan.

Zdecydowanie lepiej rozpoczęli drugą kwartę koszykarze Ślaska, którzy po pięciu punktach z rzędu Rodericka Trice'a objęli prowadzenie. Na przerwę jednak obie drużyny schodziły przy stanie 34:34.

Od mocnego uderzenia rozpoczął trzecią kwartę Stelmet. Zielonogórzanie rzucili 10 punktów z rzędu przy zerowym dorobku wrocławian. Potem jednak Śląsk ruszył do odrabiania strat i zniwelował stratę do zaledwie dwóch oczek.

Czwarta kwarta była bardzo wyrównana i ostatecznie zakończyła się remisem. Tak więc o awansie do półfinału musiała zadecydować dogrywka, w której lepi okazali się zielonogórzaniem pokonując Śląsk 74:71.

Rywalem Stelmetu Zielona Góra w półfinale będzie AZS Koszalin, który w piątek pokonał Trefl Sopot 79:72. Początek sobotniego meczu o godz. 20.30.