Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stilon Gorzów pokonuje Górnika II Zabrze [ZDJĘCIA, WIDEO]

Stilon Gorzów pokonał Górnika II Zabrze 4:2
Stilon Gorzów pokonał Górnika II Zabrze 4:2 Alan Rogalski
Nasi rozegrali dwie różne połowy, jednak ta druga była kapitalna w ich wykonaniu. Dzięki temu Stilon Gorzów w sobotę (26 sierpnia) pokonał w czwartej kolejce trzeciej ligi Górnika II Zabrze 4:2.

Nie minął kwadras, a było 0:1. Z lewego skrzydła akcję Górnika do środka ściął Sandi Arcon, wbiegł w pole karne, oszukał
prostym zwodem Damiana Pawłowskiego i uderzył w bliższy róg bramki Krystiana Paszkiewicza. Futbolówka po jego prawej ręce wturlała się do siatki. Być może bramkarz Stilonu mógł zrobić trochę więcej, a jeśli nie on, to z całą pewnością obrońca gorzowian.

Niestety, też w 25 min nie udało się uchronić od straty gola. Ponownie obrońcy naszych stracili piłkę przed szesnastką, przechwycił ją Dominik Lasik wbiegł w pole karne, łatwo zwiódł Krzysztofa Kacmarczyka i posłał futbolówkę tuż przy lewym słupku.

Aż do 29 min wydawało się, że nasi nie będą w stanie odwrócić losów sobotniego starcia. Wtedy na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Bartosz Flis. Piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką, odbiła się od Mariusza Przybylskiego i wturlała się do pustej bramki, obok leżącego Grzegorza Kasprzika.

Od wyniku 1:2 przewaga gospodarzy była coraz bardziej wyraźna. Po jednym z fauli w 38 min Stilon wywalczył rzut wolny z ok. 30 m. Do piłki podszedł Rafał Świtaj i… w swoim stylu umieścił piłkę w okienku bramki Kasprzika. Ten dotknął futbolówkę, ale nie na tyle, by przerzucić ją nad poprzeczkę.

Po przerwie Stilonowcy cały czas nacierali. Jeszcze w 85 „Mustafa” spudłował, trzy minuty potem piłka po strzale Łukasza Maliszewskiego, niczym spadający liść, zatrzymała się na górnej siatce, aż w końcu nasi dopięli swego i zmienili rezultat. Najpierw główka Flisa po podaniu debiutanta Maksymiliana Dikofa, a następnie Łukasz Zakrzewski po sytuacji sam na sam.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem prezes gorzowskiego klubu Norbert Sawicki przekazał symboliczny czek na ręce księdza proboszcza Zbigniewa Kobusa w wysokości 1.000 zł. Jest to część zysku z biletów z pucharowego starcia z Puszczą Niepołomice, który decyzją zarządu Stilonu Gorzów został przekazany na rzecz odbudowy katedry w Gorzowie.

Stilon Gorzów 4 (2) - Górnik II Zabrze 2 (2)
Bramki: Przybylski (29 - samobójcza), Świtaj (38), Flis (89), Zakrzewski (90) - Arcon (14), Lasik (25).
Stilon: Paszkowski - Kaczmarczyk, Brzytwa I (od 61 min Ogrodowski), Lisowski, Świtaj (od 75 min Maliszewski), Łaźniowski, Pawłowski, Flis, Rymar (od 84 min Dikof), Zakrzewski, Drame (od 46 min Ouedrogo).
Górnik II: Kasprzik - Ściślak (od 65 min Kiklaisz), Ledecky, Hajda I, Przybylski, Bartczuk (od 54 min Kamiński), Arcon, Kulanek, Lasik, Wajsak, Wenglorz.
Sędziował: Hubert Sarżyński (Wrocław).