(pat)
Stilon rozegrał bardzo dobry mecz.
Stilon rozegrał bardzo dobry mecz. sxc.hu
Pierwszy triumf pierwszoligowca z Gorzowa.

Po bardzo dobrym meczu TKKF Stilon pokonał wczoraj u siebie w trzeciej kolejce grupy północnej pierwszej ligi Pragę Warszawa 4:2 (1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyły: Zasowska 2 (75, 80), Salamon (40 - z karnego), Wawer (65 - z karnego). Skład gospodyń: Rozmiarek - Rudkiewicz, Walczyk (od 70 min Kaczmarek), Zdunek, Nowicka - Salamon, Zasowska, Augustyniak (od 75 min Pawłowska), Kamińska (od 78 min Brzozowska) - Szlendak, Wawer.

Mimo kłopotów kadrowych gorzowianki bez problemu pokonały wiceliderki ze stolicy, choć w pierwszej połowie przegrywał 0:1. W 32 min rywalki wykorzystały nasz błąd w obronie i objęły prowadzenie. Zdeterminowane gospodynie nie załamały się jednak i już osiem minut później wyrównały z rzutu karnego.

- Mecz obfitował w żółte i czerwone kartki. W drużynie gości otrzymały je dwie zawodniczki i trener. Sędzina nie musiałaby aż tyle razy karać gości, gdyby między innymi nie ich zbędne komentarze - powiedziała grająca trenerka naszych Marzena Salamon.

Pierwsze dwa gole dla TKKF Stilonu padły z rzutów karnych: najpierw po faulu na Klaudii Wawer, a następnie za zagranie ręką w polu karnym. Potem klasę pokazała Weronika Zasowska, która pokonała bramkę Pragi głową oraz wykorzystując podanie z lewej strony. Nasze panie mogły wygrać wyżej, ale na przeszkodzie stanęły słupek i poprzeczka.