Zamknij

Gazeta Lubuska

Sto lat, kapitanie! Piotr Protasiewicz, kapitan Falubazu Zielona Góra, skończył 46 lat

- Jestem ambitnym gościem i cały czas chciałbym jeździć na wysokim poziomie i zdobywać medale - mówi Piotr Protasiewicz, żużlowiec Falubazu Zielona Góra.

Sławomir Kowalski

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [3/62] Poprzednie Następne

- Jestem ambitnym gościem i cały czas chciałbym jeździć na wysokim poziomie i zdobywać medale - mówi Piotr Protasiewicz, żużlowiec Falubazu Zielona Góra. - Uważam, że wcale nie jest to niemożliwe, by jeździć na najwyższym poziomie nawet na końcu kariery. To jest do osiągnięcia i ciężko nad tym pracuję z całym swoim teamem, by poprzeczkę sobie podnosić. Jazda ciągle sprawia mi wielką przyjemność. Pewnie, że na kilka rzeczy spoglądam już inaczej. Potrzebuję mieć więcej spokoju, więcej możliwości na przetestowanie różnych ustawień i pewności, jeśli chodzi o sprzęt.

Piotr Protasiewicz 25 stycznia 2021 roku skończył 46 lat. Kapitanie, życzymy przede wszystkim zdrowia, bezkolizyjnej i przede wszystkim wciąż szybkiej jazdy.

„Protas” jest wychowankiem zielonogórskiego klubu, w ekstralidze zadebiutował w 1992 roku. W sezonach 1994-2006 ścigał się w barwach klubów z Wrocławia, Torunia i Bydgoszczy. Był indywidualnym mistrzem Polski, mistrzem świata juniorów, a z reprezentacją Polski zdobył m.in. cztery tytuły drużynowego mistrza świata.

POLECAMY: Piotr Protasiewicz wspomina: Punkty na „trupach” i bolesny chrzest [ZDJĘCIA]

POLECAMY:Widzieliście te oprawy kibiców Falubazu? Mistrzostwo świata [ZDJĘCIA]

OBEJRZYJ: Piotr Protasiewicz, ikona Falubazu Zielona Góra

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy