Straceńcy na start! W każdą sobotę trening w Górkowie

(abi)
W sobotę na trening przyszli głogowianie, zainteresowaniu startem w Crossie Straceńców. Kolejny trening pod okiem fachowców w sobotę o 16.00. Anna Białęcka
Głogowianie szykują się do imprezy, o której coraz głośniej nie tylko w kraju. Bieganie to dobry sposób na relaks.

Chociaż do Crossu Straceńców zostały jeszcze dwa miesiące, na listy startowe już się wpisało ponad 150 osób. W większości są to głogowianie. Ten bieg zostanie zorganizowany już po raz 4. Pomysłodawcą i organizatorem crossu jest Jurek Górski, wspierany przez grupę przyjaciół. Jak zwykle trasa została wyznaczona na motocrossie w Górkowie.

Przeczytaj też:Twardziele z Głogowa ukończyli Tough Guy, najtrudniejszy bieg świata (wideo, zdjęcia)

- Zostanie ona urozmaicona dzięki wsparciu strażaków, którzy przygotują między innymi ściany wodne, a także zrobią wszystko, by błoto na niektórych podejściach na długo zostało w pamięci zawodników - mówi z uśmiechem Jurek. - Mam jeszcze wiele innych niespodzianek, ale na razie nie będę ich zdradzał. Na pewno pokonanie tej trasy da każdemu wiele satysfakcji. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w biegu, bo nie jest w nim najważniejsze miejsce na mecie, ale pokonanie własnych słabości. Zapewniam, że uczucia na miecie są bezcenne. Trasę można przebiec lub przemaszerować. Będzie także konkurencja dla kijkarzy.

Organizatorzy zapraszają też na treningi, w każdą sobotę o godz. 16. Prowadzone są one już od miesiąca. Za każdym razem dołączają nowi chętni. - To jest świetna zabawa - zapewniają uczestnicy treningowych spotkań.

Zapisy są przez internet www.cros-stracencow.sts. Przypomnijmy, że impreza została w tym roku zaplanowana na 26 kwietnia. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę na kilku dystansach, do wyboru, w zależności od kondycji zawodnika. Pierwsza to 5.555 metrów, druga 15.555 metrów, jest także trasa dla najmłodszych - to 1.111 metrów.