Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Strajk kobiet. 2 listopada w całej Polsce paraliż miast. W godzinach szczytu zablokują wjazdy, wyjazdy, ronda, skrzyżowania

Michał Korn
Michał Korn
Blokadę, która będzie miała miejsce 2 listopada odczują wszyscy, bowiem odbywać się ona będzie od godziny 16.00 do 19.00, czyli w godzinach szczytu, kiedy spora większość osób wraca do domu po pracy.
Blokadę, która będzie miała miejsce 2 listopada odczują wszyscy, bowiem odbywać się ona będzie od godziny 16.00 do 19.00, czyli w godzinach szczytu, kiedy spora większość osób wraca do domu po pracy. Jacek Katos
W poniedziałek, 2 listopada w całej Polsce odbędą się blokady. "Tam gdzie możecie, tam gdzie jesteście, tak jak czujecie. Dotkliwie. Do skutku! Co tydzień!" - czytamy na FB "Ogólnopolskiego Strajku Kobiet". To kolejna tak duża akcja po piątkowych demonstracjach, w których uczestniczyło blisko 800 tys. osób!

W poniedziałek, 2 listopada, będziemy świadkami kolejnego etapu ogólnopolskiego strajku kobiet. Protesty, które odbywają się w Polsce, są tytułowane jako nieustępliwie i odważne. W kraju każdego dnia coś się dzieje. Ludzie chcą pokazać społeczne niezadowolenie w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

TAK PROTESTUJE LUBUSKIE:

"Blokujemy samochodowo, rowerowo, pieszo, jakkolwiek nam serce dyktuje. Blokujemy, gdziekolwiek nam serce dyktuje, wjazdy i wyjazdy, skrzyżowania, ronda" - czytamy w opisie. Wydarzeniem na FB związanym z poniedziałkową blokadą zainteresowanych jest już kilka tysięcy osób, ale dotychczasowe protesty pokazują, że może być ich znacznie więcej.

Strzelnice Warszawa

Blokadę, która będzie miała miejsce 2 listopada odczują wszyscy, bowiem odbywać się ona będzie od godziny 16.00 do 19.00, czyli w godzinach szczytu, kiedy spora większość osób wraca do domu po pracy.

Protesty w kraju mają jasny cel: zwrócić uwagę rządzących na skandaliczną ich zdaniem decyzję Trybunału Konstytucyjnego, który podważył możliwość wykonania aborcji w przypadku upośledzenia płodu.

Aborcja w Polsce. Jakie przepisy obecnie obowiązują?

Obwiązujące od 1993 r. prawo dopuszcza możliwość aborcji w trzech przypadkach:

  • Gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety,
  • Gdy jest duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu
  • Gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego.
  • W dwóch pierwszych przypadkach przerwanie ciąży jest dopuszczalne do osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem matki; w przypadku czynu zabronionego - do 12 tygodni. Od początku ciąży.

Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, w ubiegłym roku przeprowadzono 1 110 zabiegów legalnego przerwania ciąży. Aż 1074 z nich dokonano ze względu na nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę płodu. 33 aborcji dokonano z powodu zagrożenia życia lub zdrowia kobiety, w trzech przypadkach ciąża była wynikiem czynu zabronionego (takiego jak gwałt czy kazirodztwo).

WIDEO: Strajk Kobiet. Taneczny protest pod Filharmonią Zielonogórską

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska