sportowy24
  Straszny wypadek na torze w Rybniku. Krystian Rempała...

  Straszny wypadek na torze w Rybniku. Krystian Rempała stracił przytomność

  Zdjęcie autora materiału
  Michał Korn

  , oprac. na podstawie: Sportowe Fakty/AIP

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Do koszmarnego wypadku doszło w drugim biegu 6. kolejki PGE Ekstraligi, w meczy pomiędzy ROW Rybnikiem i Unią Tarnów. W wypadku ucierpiał Krystian Rempała. Zawodnik Unii Tarnów przeszedł już operację. Jego stan jest krytyczny.
  Krystian Rempała jest już po operacji. Przebywa na OIOM-ie. Jego stan jest krytyczny.
  1/4
  przejdź do galerii

  Krystian Rempała jest już po operacji. Przebywa na OIOM-ie. Jego stan jest krytyczny. ©Unia Tarnów/Twitter

  Do zderzenia doszło na wejściu w pierwszy łuk drugiego wyścigu. Kacper Woryna złapał przyczepność, wyrwało mu motocykl i z pełną prędkością uderzył w jadącego tuż obok Krystiana Rempałę.

  źródło: YouTube

  Siła uderzenia była tak duża, że zawodnikowi Unii Tarnów spadł kask z głowy i bez żadnej ochrony uderzył nią o tor - podają Sportowe Fakty. W związku z tym, że zawodnicy nie podnosili z toru, interweniowały dwie karetki.
  W wyniku wypadku Krystian Rempała stracił przytomność. Lekarze nie mogli z nim nawiązać żadnego kontaktu. Zawodnik Unii Tarnów został przewieziony do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Lekarze podejrzewają, że doznał wewnętrznego krwotoku. Zawodnik walczy o życie.
  Po dramatycznym wypadku zawodnicy jednej i drugiej drużyny podjęli decyzję o zakończeniu spotkania. Kacper Woryna opuścił tor o własnych siłach.

  Aktualizacja, poniedziałek godzina 7.20
  Jak podaje portal sportowefakty.pl, Krystian Rempała miał obrzęk i krwiaka mózgu. W niedzielę, 22 maja, późnym wieczorem zakończyła się operacja żużlowca. Zawodnik trafił na oddział intensywnej opieki medycznej. Jego stan jest krytyczny.

  Godzina 16.00:
  Oficjalna strona PGE Ekstraligi poinformowała, że spotkanie, które miało się odbyć w piątek, 27 maja pomiędzy Unią Tarnów i Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra zostało odwołane.

  Decyzja o następnym terminie meczu zostanie podana w późniejszym czasie. Została ona podjęta ze względu na dramatyczny stan Krystiana Rempały, który znajduje się w szpitalu w stanie krytycznym.
  W poniedziałek i wtorek (23-24 maj) odbędzie się msza msza w intencji Krystiana Rempały:

  Przeczytaj też: Derby Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów. Przygotowania do meczu [ZDJĘCIA]

  Komentarze (2)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia