Straszny wypadek policjanta z Wrocławia pod Czarnkowem. Potrzebna krew!

PB
Wypadek wrocławskiego policjanta w okolicach Czarnkowa
Wypadek wrocławskiego policjanta w okolicach Czarnkowa fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie
Udostępnij:
Tragiczny wypadek w miejscowości Czarnków (woj. wielkopolskie). Ciężko ranny jest policjant z komisariatu Wrocław-Krzyki i jego żona. Wrocławianie są w stanie krytycznym. Potrzebna jest krew!

Do wypadku doszło w sobotę na drodze wojewódzkiej nr 178 pod Czarnkowem w woj. wielkopolskim. Jak do niego doszło, ustali dochodzenie. Zderzyły się ze sobą skoda octavia, którą jechali wrocławianie oraz audi q7. Jedna osoba zginęła na miejscu, była to znajoma wrocławian, która jechała z nimi. Siedem zostało rannych, w tym troje dzieci oraz wrocławski policjant Michał Zuba z żoną Anną Sylwestrzak-Zuba. Policjant został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu przy ul. Juraszów 7/9. Z kolei żonę przewieziono do szpitala w Pile przy ul. Rydygiera 1.

Wrocławianie wracali z wakacji. Zmierzali do Poznania na mecz futbolu amerykańskiego Patrioci Poznań - Panthers Wrocław B w ramach rozgrywek PLFA II. Wypadek miał miejsce ok. godz. 11.40. Mecz zaplanowano na godz. 14.

- Stan Michała i Anny po wypadku drogowym jest bardzo ciężki. Bardzo proszę wszystkich o oddawanie krwi. Nie jest ważne jaką mamy grupę. Ważne, żeby podkreślić, iż oddajemy ją dla Michała Zuby i Anny Sylwestrzak-Zuba. Michał leży w szpitalu w Poznaniu, a jego żona w Pile. Michał jest członkiem rodziny Panter i wracając z wakacji chcieli zobaczyć mecz. Pomóżmy im przeżyć! Z góry wszystkim dziękuję! - mówi Karolina Janas z Panthers Wrocław.

Jak zapowiadali funkcjonariusze z komisariatu policji Wrocław-Krzyki, zbiórka krwi miała być prowadzona dziś, 29.08.2016, w godz. 12-16 w mobilnym punkcie poboru krwi przy ul. Sieradzkiej we Wrocławiu w pobliżu Kauflanda. W tym miejscu zbiórka się jednak nie odbędzie - jak tłumaczy dyżurny komisariatu Wrocław-Krzyki, w pojeździe doszło do awarii. Krew można jednak oddawać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9 we Wrocławiu. Centrum jest otwarte od poniedziałku do piątku od 7.15 do 17.30 lub w soboty od 7.30 do 12. Telefon: 71 371 58 10.

Policjanci zapewniają, że sami też idą oddać krew. Wiadomość, że ta jest potrzebna, została już rozesłana do wszystkich komisariatów we Wrocławiu.

Jak przygotować się do oddania krwi
Krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, ciesząca się dobrym stanem zdrowia. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, musi być zdrowy i wypoczęty. Powinien też ważyć minimum 50 kilogramów! Zanim oddasz krew zjedz lekkostrawny posiłek (dawca nie może być na czczo). Pij też dużo płynów (najlepiej około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi).

Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem, numerem PESEL oraz adresem (np. dowodu).

Panthers B wygrali w Poznaniu 35:0. Mamy nadzieję, że policjant i jego żona odniosą równie wielkie zwycięstwo.

Wideo

Materiał oryginalny: Straszny wypadek policjanta z Wrocławia pod Czarnkowem. Potrzebna krew! - Gazeta Wrocławska

Dodaj ogłoszenie