Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Straż Graniczna szuka pracowników. Zobacz ile możesz zarobić!

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej poszukuje osób chętnych do służby. Pracę w tym roku może dostać nawet 70 osób.
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej poszukuje osób chętnych do służby. Pracę w tym roku może dostać nawet 70 osób. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej poszukuje osób chętnych do służby. Pracę w tym roku może dostać nawet 70 osób.

W oddziale nadodrzańskim jest 300 wolnych wakatów, jednak straż planuje przyjąć w tym roku od 60 do 70 osób. Miejsca są we wszystkich placówkach oddziału nadodrzańskiego.

Wymagania

Aby zostać przyjętym do służby należy posiadać polskie obywatelstwo i być osobą niekaraną. Nie trzeba mieć wykształcenia wyższego, ani nawet matury, wystarczy ukończyć szkołę średnią. Ponadto kandydat musi mieć mniej niż 35 lat.

Chętnego do pracy w straży granicznej czeka kilka wyzwań. Najpierw będzie musiał zmierzyć się z testem z wiedzy ogólnej, który obejmuje takie przedmioty jak historia i wiedza o społeczeństwie. Ponadto kandydaci powinni przygotować się z wiedzy o straży granicznej, np. jej podstawowych zadań.

Kolejnym etapem jest test z dowolnego wybranego przez kandydata języka obcego.

Następnie na śmiałków czeka test sprawnościowy obejmujący pompki, brzuszki, skok w dal i bieg - 1000 metrów dla mężczyzn i 600 metrów dla kobiet.

Co w zamian?

Straż graniczna oferuje stałe, stabilne zatrudnienie oraz zarobki w wysokości 3700 złotych netto w początkowym okresie. Jest to kwota, która zwiększa się z czasem - np. o nagrody i dodatki. Ponadto straż oferuje szeroki zakres szkoleń - można zostać dochodzeniowcem albo funkcjonariuszem weryfikującym cudzoziemców.

Jeżeli ktoś dobrze zna język niemiecki ma dodatkową szansę na zatrudnienie. - Mamy bardzo duże potrzeby w placówkach polsko-niemieckich - mówi major Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Czas trwania służby to minimum 25 lat. - Jeżeli ktoś zaczyna pracę w wieku 20 lat, to w wieku 45 lub 50 może być już na emeryturze - informuje Konieczniak.

Zobacz też:

Tuplice. Nielegalni migranci z Syrii chcieli przedostać się do Niemiec. Zatrzymali ich funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic

Podczas służby koncentrujemy się głównie na sprawach związanych z cudzoziemcami - kontroli legalności pobytu i zatrudnienia, zwalczanie nielegalnej migracji, handel ludźmi, przemytem transgranicznym

- mówi rzecznik. I dodaje - To praca bardzo ciekawa.

WIDEO: Lubuska policja rekrurutuje

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska