MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Strażacy trenowali ewakuację z płonącej szkoły

Małgorzata Trzcionkowska 68 377 02 20 [email protected]
Straże z OSP Zimna Brzeźnica i Sucha Dolna oraz dwa zastępy ze Szprotawy brały udział w ćwiczeniach przy ul. Sobieskiego.
Straże z OSP Zimna Brzeźnica i Sucha Dolna oraz dwa zastępy ze Szprotawy brały udział w ćwiczeniach przy ul. Sobieskiego. Małgorzata Trzcionkowska
- Mamy dzieci niepełnosprawne ruchowo - zaznacza Regina Korzeniowska, dyrektorka SOSW. - Z tego powodu ćwiczenia są szczególnie ważne.

W Powiatowym Domu Dziecka oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym ćwiczyli strażacy z OSP Zimna Brzeźnica, OSP Sucha Dolna oraz dwa zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Szprotawie. - Do alarmu pochodzimy bardzo poważnie, bo część naszych dzieci ma problemy z poruszaniem się - wyjaśnia Regina Korzeniowska, dyrektor placówki. - Na szczęście udało nam się szybko i sprawnie opuścić budynek.
Również dzieciaki z Domu Dziecka nie miały problemów z zastosowaniem się do alarmu przeciwpożarowego. Strażacy pozorowali pożar w świetlicy, a do wnętrza dostali się za pomocą wozu z wysięgnikiem. Były nawet dwie "ofiary" w postaci manekinów.

Dzieci były zachwycone, bo na koniec ćwiczeń strażacy puścili strumień wody na pobliskie drzewa.
Siedzibę szkoły i internatu oszczędzili, nie chcąc dopuścić do zalania pomieszczeń. - Przed wakacjami będziemy przeprowadzać szereg pogadanek na temat bezpieczeństwa - mówią nauczyciele. - Będą też nas policjanci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska