Zamknij

Gazeta Lubuska

Strażacy z Zielonej Góry i ochotnicy z Raculi dostali nowe wozy

nowe wozy dla zielonogórskich strażaków

Piotr Jędzura

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/17] Następne

Strażacy z Zielonej Góry i ochotnicy z Raculi dostali nowe wozy

W środę (7 grudnia) w jednostce straży pożarnej przy ul. Sulechowskiej pierwszy raz zawyły syreny nowego wozu bojowego dla ochotników z Zielonej Góry Raculi. Zielonogórscy strażacy z kolei dostali nowy wóz do zadań specjalnych.

Strażacy z jednostki przy ul. Sulechowskiej mają nowy wóz. To mercedes benz sprinter 516. To nie koniec prezentów. Wraz z mercedesem kupiono wyposażenie warsztatowe, sygnalizatory bezruchu, pięć kompletnych aparatów oddechowych, 35 butli kompozytowych na sprężone powietrze, 3 butle tlenowe, myjkę i suszarkę do masek oddechowych, agregat prądotwórczy i radiostacje przenośne.Nowy mercedes zielonogórskich strażaków zapewni wsparcie działań ratowniczych. Wyposażenie pojazdu w urządzenia do testowania, czyszczenia i konserwacji sprzętu umożliwia spełnianie funkcji ruchomego warsztatu, który może dojechać do jednostek OSP, a przeszkolony strażak sprawdzi używane aparaty oraz maski. Mało tego, ponieważ w pojeździe zamontowana jest spalinowa sprężarka powietrza, napełni on również butle sprężonym powietrzem.

Nowy wóz bojowy dostali również ochotnicy z Raculi. Nie kryli radości z nowego pojazdu, który w tak dużej jednostce jest niezbędny. Na uwagę zasługuje również fakt, że OSP w Raculi ma już ponad 70 lat i niezliczoną liczbę interwencji za sobą.

Od dziś ochotnicy z Raculi mają do dyspozycji mercedesa atego 1530. To średni wóz pożarniczy. Nowy pojazd zajmie miejsce wysłużonego stara 266. Pojazd na akcję zabierze 4,7 tys. litrów wody.

Zakupy dla strażaków zostały sfinansowane przez Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, starostwo powiatu zielonogórskiego oraz zielonogórski magistrat.

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki mówił, że teraz „wór z takimi prezentami” powinien być przynoszony strażakom co najmniej w każde mikołajki.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy