STREFA IMPREZ Koncerty, pikniki, wystawy… Zobaczcie, ile dzieje się w Lubuskiem! I wybierzcie się!

REDAKCJA
Błażej Król wystąpi w gorzowskim amfiteatrze archiwum Polska Press
Moc imprez w weekend 11-13 czerwca 2021 r.! Sprawdźcie, czym kuszą organizatorzy wydarzeń i ruszajcie na imprezy.

Zielona Góra

Koncert symfoniczny „Klasycznie i filmowo” w Filharmonii Zielonogórskiej
Filharmonia Zielonogórska zaprasza w piątek, 11 czerwca 2021 r. o 20.00 na koncert symfoniczny „Klasycznie i filmowo”. Wykonawcy: Łukasz Długosz – flet, Orkiestra Symfoniczna FZ pod gościnną batutą Macieja Sztora, Sławomir Kozłowski – słowo.
W programie: S. Mercadante – Koncert na flet i orkiestrę e-moll, amerykańska muzyka filmowa. Bilety: 45/40 zł.

Zielona Góra

Co tu się odbywa? Koncert „Koncepcja bez twarzy”

Zielonogórski Ośrodek Kultury w ramach cyklu „Co tu się odbywa” zaprasza w piątek, 11 czerwca 2011 r. o 19.00 na Wagmostaw, gdzie na pomoście koncert dadzą muzycy „Koncepcji bez twarzy” (Natalia Czekała - pianino, syntezator, głos, Krzysztof Guzewicz - handpany, instrumenty perkusyjne, elektronika).

Gorzów Wlkp.

Nocny Szlak Kulturalny
Nocny Szlak Kulturalny to impreza, za którą gorzowianie wprost przepadają. W ubiegłym roku, z wiadomych względów, jej organizacja nie była możliwa. Teraz już jest i tego jednego dnia, tej jednej nocy, czeka nas moc atrakcji. Sprawdź jakich!
Czytaj tutaj: NSK 2021. Program imprezy
Impreza odbędzie się w sobotę, 12 czerwca.

Gorzów Wlkp.

Król na scenie
Błażej Król, zdobywca Fryderyka, wystąpi w gorzowskim amfiteatrze w ramach cyklu imprez MCK "Miej czas na koncerty". Będzie to koncert promujący szósty album gorzowianina, a dokładniej mieszkańca powiatu gorzowskiego.
Będzie wyjątkowo, magicznie i bardzo muzycznie!
Niedziela, 13 czerwca, amfiteatr, bilety: 45 zł.

WIDEO: Błażej Król o swojej nowej płycie i sukcesach muzycznych

Gorzów Wlkp.

Dobry wieczór Gorzów!
Przed nami kolejne wydarzenia w ramach cyklu weekendowych spotkań z kulturą. W sobotę na Starym Rynku w godz. 20.00-21.30 będzie okazja do posłuchania zespołu Kroke, który porusza się w stylistyce muzyki klezmerskiej, bałkańskiej i orientalnej, a także jazzu tworząc swój własny, charakterystyczny styl.
W niedzielę w godz. 16.00-18.00, przyjdźcie na Stary Rynek i posłuchajcie koncerty gorzowskich filharmoników "Tanga i walce". Tego dnia na scenie pojawi się też zespół Tea Time Boogie (finaliści pierwszej edycji show Must Be The Music), który wykonuje ekspresyjną i porywającą muzykę Rythm’n Blues, New Orlean’s, Ragtime, Boogie.
Sobota i niedziela, Stary Rynek, udział darmowy.

Żagań

W sobotę ArcheoPiknik! Niesamowite artefakty sprzed 2,5 tysiąca lat!

Pamiętacie wykopaliska z 2020 r.? Prace archeologiczne odbywały się w kilku miejscach miasta, ale te najbardziej spektakularne, przy ul. Nowogródzkiej, ujawniły cmentarzysko łużyckie sprzed 2,5 tysiąca lat! I na sobotnim ArcheoPikniku będzie można zobaczyć niesamowite fotografie i artefakty z tego przedsięwzięcia. O 10.00 otwarcie wystawy w holu Żagańskiego Pałacu Kultury (wystawa fotograficzna z prac archeologicznych Żagań 2020-2021, prezentacja artefaktów z wykopalisk w holu administracyjnym ŻPK). Godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 (Sala Inter) – wykłady. Część plenerowa imprezy: 10.00-20.00 dziedziniec/podzamcze Żagańskiego Pałacu Kultury: pokaz grup rekonstrukcyjnych: Wilki Fenrira, Drużyna Wojów Serbołużyckich „Bieloboh”, Trzy Siostry (teatr plenerowy), atrakcje dla dzieci, piaskownica „ARCHEO”.

Iłowa

  • Dni Dziczyzny w ogrodzie różanym Parku Dworskiego w Iłowej w sobotę 12 czerwca 2021

Start o godz. 14.00. W programie:

  • 15.00 górale czadeccy ze Stanowa
  • 16.00 armwrestling, zawody w siłowaniu na rękę o puchar burmistrza Iłowej
  • 17.00 raper Galu
  • 18.00 wielkie gwiazdy disco polo: Skolim, WonerS, Beathris
  • 21.00 losowanie i występ Mariusza Sheikh Brzezickiego
  • Ponadto: pieczony dzik, potrawy pań z koła gospodyń wiejskich Iskierki, dmuchańce, przejażdżki konne, itp.
  • Całość poprowadzą: Agnieszka Rylik - mistrzyni boksu zawodowego i Przemysław Żejmo z kabaretu Jurki.
  • Podczas imprezy odbędzie się zbiórka na rzecz 2,5-letniej Lenki z Iłowej, chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na cykl wydarzeń „Co tu się odbywa”

Kostrzyn nad Odrą

Wernisaż w KCK
W sobotę 12 czerwca o godz. 19.15 w galerii ,,dacco" Kostrzyńskiego Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Szurkowskiej. Oprawę muzyczną wernisażu zapewni Krzysztof Borodziuk. Wydarzenie z obostrzeniami sanitarnymi, ograniczona ilość publiczności i obowiązkowe maseczki zasłaniające usta i nos.
Katarzyna Szurkowska - Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Zielonogórskim, dyplom w 2002 roku z rysunku w pracowni profesora Zenona Polusa. Związana ze środowiskiem artystów zielonogórskich od 2008 roku. Uprawia malarstwo, rysunek i projektowanie przestrzenne.

Kostrzyńskie Konfrontacje Artystyczne o Złoty Lizak
W niedzielę 13 czerwca o 17.00 w Parku Miejskim odbędą się Kostrzyńskie Konfrontacje Artystyczne o Złoty Lizak. W programie występy dla dzieci, pokazy zumby i brazylijskiego ju-jitsu, malowanie twarzy i dmuchańce.

Zielona Góra

Formacja Yes4Jazz zagra koncert w ramach X Zielonogórskiej Wiosny Jazzowo-Bluesowej

W sobotę, 12 czerwca 2021 r. o 20.00 w Piekarni Cichej Kobiety przy ul. Fabrycznej zagra zespół Yes4Jazz: Robert Chyła - saksofony, klarnet, Seweryn Graniasty – saksofony, Wojtek Pruszyński – fortepian, Bartek Pietsch - gitara basowa, Waldemar Franczyk – perkusja.
A oto jak zaprasza na wydarzenie Robert Chyła: - Cieszymy się ogromnie z powrotu! Trochę się zmieniło w naszym zespole... ale mimo trudnych okoliczności i przeciwności udało nam się odnieść kilka sukcesów. Szczególnie cieszy doskonale zrealizowany materiał na nową płytę Y4J z muzyką Andrzeja Trzaskowskiego. Premiera planowana jest już na wrzesień bieżącego roku! Będziemy o tym dużo mówić i grać... Na najbliższy koncert zapraszamy serdecznie! Zagramy nasze kompozycje a także A. Trzaskowskiego. Nie zmarnowaliśmy czasu, przygotowaliśmy się do powrotu na scenę... wszystko z myślą o WAS - najwspanialszej publiczności!!!
Na koncert obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc – 501 093 724. Bilety - 30 zł.

Sulechów

Zbiórka krwi, motocykle, amerykańskie auta i moc muzyki

W niedzielę, 13 czerwca 2021 r. w Sulechowie - duże wydarzenie w ważnym celu pod hasłem „Moto Krew”, podczas którego odbędzie się zbiórka tak ciągle potrzebnej pacjentom krwi, ale w programie są też atrakcje. Na pl. Ratuszowym – obok Mobilnego Punktu Poboru Krwi – zaparkują też pojazdy biorące udział w Zlocie Motocykli i Samochodów Amerykańskich.
Na scenie zaprezentują się: DJ Tomster, zespoły The Corners i Dobre Piwo. Niedzielna impreza w godzinach od 10.00 do 15.00.

Zielona Góra

Basia Bańda z wystawą „Róże, róże, są tylko róże” w Galerii BWA

W piątek, 11 czerwca 2021 r. o 19.00 w Galerii BWA otwarcie retrospektywnej wystawy dr Basi Bańdy – „Róże, róże, są tylko róże”, będącej podsumowaniem 20 lat pracy twórczej zielonogórskiej artystki. Obok starszych prac dominować jednak będą najnowsze obrazy i akwarele.
Basia Bańda jest urodzoną zielonogórzanką, po studiach na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu powróciła do rodzinnego miasta, obecnie pracuje w Instytucie Sztuk Wizualnych UZ, jest doktorą sztuki. Wystawa w galerii BWA, której tytuł artystka zaczerpnęła z piosenki Wandy Warskiej, jest podsumowaniem dwudziestu lat pracy twórczej, małą retrospektywą w której obok starszych prac dominować jednak będą najnowsze obrazy i akwarele. Za kilka miesięcy wyjdzie książka poświęcona sztuce Basi Bańdy, będąca podsumowaniem niezwykłego zjawiska, jakim jest ta twórczość.

Wschowa

Festiwal Food Trucków i koncert dla Marysi

Przez dwa dni we Wschowie gościć będą food trucki. Fani smaków z kuchni świata będą mieli co próbować. Okazją do pobytu w centrum miasta będzie też koncert zorganizowany na rzecz małej Marysi. Festiwal odbędzie się na Rynku we Wschowie 12-13 czerwca, sobota: 12:00 - 22:00, niedziela: 12:00 - 21:00.
W sobotę, 12 czerwca, o godz. 14 na wschowskim Rynku wystąpi z koncertem Młodzieżowa Orkiestra Dęta, która działa w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. To koncert na rzecz małej Marysi z okolic Wschowy, która choruje na SMA, typ 1 i potrzebuje pilnego leczenia genowego. Podczas koncertu będzie zbiórka datków do puszek.

Otyń

III Święto roweru w Otyniu

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Otyńskiej organizuje Święto Roweru i Rajd Rowerowy. Wydarzenie dla fanów turystyki aktywnej i amatorów jazdy rowerowej ma bardzo bogaty program. III Święto Roweru odbędzie się w Otyniu 13 czerwca, w godz. 12-18. Miejsce to parking przy hotelu Złoty Łan przy ul. Zielonogórskiej.
Co się będzie działo? Zaplanowano: rajd rowerowy, konkurs dla dzieci, stoisko PCK, stoisko rowerów w stylu retro, stoiska producentów zdrowej żywności, kurs pierwszej pomocy przygotowany przez strażaków, charytatywna zbiórka na rzecz małej Ani.
niezapomniane parowane ziemniaki z gzikiem.

Nowa Sól

Nowosolska Wyprzedaż Garażowa

W sobotę, od godz. 12 do 17 będzie trwała Nowosolska Wyprzedaż Garażowa. Na wydarzenie stowarzyszenie Nowosolska Paczka zaprasza pasjonatów i poszukiwaczy skarbów. Miejsce to domek grillowy w Parku Krasnala przy Alei Wolności w Nowej Soli.
- Wyprzedaż to oferta przedmiotów i rzeczy ogromna i bardzo różnorodna. Mamy skarby w swoich piwnicach, garażach i strychach a kolekcjonerów nie brakuje. Tym razem będzie trochę rękodzieła. Zapraszamy również do Kawiarenki Garażowej z ofertą pysznej kawy i pysznego ciasta przygotowanego przez nowosolanki - zapraszają organizatorzy.

Nowa Sól

Noc w Muzeum Miejskim w Nowej Soli

Muzeum Miejskie w Nowej Soli zaprasza na "Noc w muzeum". W piątek, 11 czerwca, w godz. 17-19 będzie się dużo działo. - Liczymy na obecność wszystkich ciekawych zmian w naszym muzeum oraz chętnych na spacer wspomnień w willi Gruschwitza - zapraszają pracownicy. Będzie można zwiedzić takie wystawy jak: Historia Nowej Soli, Wnętrza mieszczańskie, Zbrojownia, Przyroda nadodrzańska, „Czas przez nikogo niezłapany”, „Willa Gruschwitzów”. O godz. 19:00 zaplanowano zwiedzanie willi Gruschwitzów.
Wstęp wolny.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie