MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Strefa odpoczynku w Zielonej Górze, na Chynowie będzie gotowa za pięć miesięcy. Jakie atrakcje w niej się znajdą?

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W Zielonej Górze, na Chynowie, przy ul. Tęczowej powstanie strefa chilloutu (odpoczynku). To zadanie z budżetu obywatelskiego. Właśnie prezydent Marcin Pabierowski podpisał umowę na wykonanie inwestycji, której wartość wyniesie 531 tys. zł

Chynów to dzielnica miasta, która w ostatnich latach bardzo się zmienia za sprawą budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy co roku mobilizują siły, zgłaszają kolejne zadania i głosują tak, że ich propozycje wygrywają i są realizowane. Tak też było ze strefą chilloutu.

Konferencja prasowa w urzędzie miasta - podpisania umowy na wykonanie strefy chilloutu na Chynowie, biorą w niej udział: prezydent Marcin Pabierowski, dyrektor departamentu inwestycji Monika Krajewska oraz wykonawca - Jerzy Wagner z Otynia

Strefa odpoczynku w Zielonej Górze, na Chynowie będzie gotow...

Wykonawca - firma z Otynia - ma pięć miesięcy na wykonanie strefy odpoczynku na Chynowie

Prezydent Marcin Pabierowski chwali zaangażowanie mieszkańców i zmiany w ich małej ojczyźnie. Bo to zielonogórzanie najlepiej wiedzą, jak zmieniać miasto. Stąd też wychodząc ich potrzebom naprzeciw prezydent chce zmienić zasady budżetu obywatelskiego, by każda dzielnica z niego skorzystała i by można było zgłaszać także drobniejsze zadania…

- Cieszę się, że mogę podpisać umowę na tę inwestycję – podkreślał Marcin Pabierowski. - Wykonawcą została firma Wagner Factory Jerzy Wagner z Otynia. Będzie ona miała pięć miesięcy, by zakończyć zadanie. To kolejna umowa z firmą Jerzy Wagner, czyli nasza współpraca się rozwija

Strefa chilloutu na Chynowie. Takie będą atrakcje

Jerzy Wagner także nie kryje zadowolenia…
- Udało się,. To był strzał dwa na dwa, bo drugi startowaliśmy do przetargu i drugi raz wygrywamy – podkreśla właściciel firmy z Otynia, która zabiera się do pracy. - To będę roboty ziemne, trzeba wykorytować teren o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych, rozłożyć biowłókninę, wypełnić to odpowiednim kruszywem i rozpocząć montaż poszczególnych elementów.

Jak mówi Monika Krajewska, dyrektor departamentu inwestycji w zielonogórskim magistracie, pomiędzy pumptrackiem a placem zabaw Nivea, powstanie miejsce, na którym będzie można poćwiczyć i odpocząć. Będzie tam sporo elementów, przede wszystkim ogrodzone, piaszczyste boisko do siatkówki, ale nie zabraknie tam wielu innych atrakcji.

Mieszkańcy tej części miasta skorzystają np. ze stołów do teqball. To dyscyplina sportu, polegająca na odbijaniu piłki nogami, ciałem lub głową. Ale będzie też można zagrać w tradycyjnego tenisa stołowego. Chcąc aktywnie spędzić czas każdy będzie mógł skorzystać z wielu elementów sportowo-rekreacyjnych m.in. zestawu wspinaczkowego (linarium przestrzenne i kula), trampoliny ziemnej, siłowni street workout (ćwiczenia z wykorzystaniem masy ciała), drabinki poziomej i pionowej, zestawu gimnastycznego (drążki, lina, kółka), rury do wspinania z uchwytami, zestawu drążków gimnastycznych (drabinka, rura), zestawu trzech poręczy gimnastycznych, ławki gimnastycznej. A by się zrelaksować, będzie można położyć się w hamaku linowym czy też leżaku rekreacyjnym.

Takie miejsce przyda się nam wszystkim, bo sport to zdrowie

Jak zapewnia miasto, w czasie wykonywania strefy chilloutu, mieszkańcy będą mogli bez problemu korzystać z sąsiedniego pumptracku i placu zabaw. Teren inwestycji zostanie ogrodzony.

- Bardzo się cieszę z tego zadania, bo od niedawna bardziej zaczęłam dbać o swoje kondycję fizyczną i ćwiczę. Trochę w domu, trochę biegam, zapisałam się też na zajęcia grupowe – przyznaje pani Marta z Chynowa. - Jak powstanie ta strefa chilloutu, to będzie okazja, by poćwiczyć na świeżym powietrzu razem z innymi mieszkańcami i jeszcze bardziej się zintegrować. Choć uważam, że my tutaj naprawdę jesteśmy zgrani, dzięki czemu wygrywamy zadania w budżecie obywatelskim, ale nie tylko. Potrafimy zorganizować wiele akacji i wzajemnie sobie pomaga.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska