Strongman Mateusz Kieliszkowski zdobywa złoty medal na Giants Live 2019 w Manchesterze! Pobił kolejny rekord świata! (ZDJĘCIA, WIDEO)

Łukasz Koleśnik
od 16 lat
W sobotę, 7 września w Manchesterze odbyły się zawody Giants Live 2019, w których wziął udział Mateusz Kieliszkowski. Siłacz pochodzący z małego Chlebowa w gminie Maszewo w zeszłym roku zdobył złoty medal. W tym roku zamierzał powtórzyć swoje osiągnięcie, choć wiedział, że nie będzie łatwo. Udało się i to w jakim stylu. Reprezentant Polski pobił kolejny rekord świata!

25-letni Kieliszkowski, mierzący prawie 2 metry i ważący blisko 150 kilogramów był jednym z faworytów zawodów rozgrywanych w Wielkiej Brytanii. Głównym rywalem Polaka był reprezentant Ukrainy, 23-letni Oleksii Novikov. Zawody podzielono na pięć konkurencji. W każdej siłacz z Chlebowa znalazł się wysoko, a w dwóch nie miał sobie równych.

Rekord świata w "spacerze z samochodem"

Najważniejszym i najbardziej widowiskowym momentem całych zawodów był "spacer z samochodem" (konkurencja zwana też yoką. Zawodnicy biorą na ramiona potężny ciężar i muszą przejść pewien odcinek w jak najszybszym czasie). Samochód ważył 450 kilogramów. Emocje na starcie były jeszcze większe, ponieważ Mateusz mierzył się ze swoim głównym rywalem do złota, Novikovem z Ukrainy. Pojedynek był wyrównany tylko na pierwszych metrach. Polak szybko uzyskał przewagę i pokonał dystans w rekordowym czasie - 10 sekund! Rywal dotarł na metę prawie 7 sekund później!

Kolejne złoto w Giants Live

Kieliszkowski we wszystkich konkurencjach zdobył 47,5 pkt. Ten wynik dał mu pierwsze miejsce i obronę tytułu w Giants Live 2019. Drugie miejsce zdobył Walijczyk, Ben Brunning, a na ostatnim miejscu podium stanął wspomniany wcześniej reprezentant Ukrainy - Oleksii Novikov.