Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Strzelce Kraj./Drezdenko: Miasta rozkopują drogi. Kiedy rozpoczną się kolejne remonty?

Anna Rimke
Anna Rimke
Anna Rimke
- Wreszcie będę chodziła po dobrym chodniku – mówi pani Grażyna z Drezdenka. Właśnie ruszyły tu prace przy przebudowie Alei Piastów. To ulica na osiedlu domków jednorodzinnych.

Chodniki ze starych betonowych płyt, krzywy prawie na całej długości. Asfalt też pozostawia sporo do życzenia. - Zaplanowana jest tu kompleksowa przebudowa drogi, od położenia nowych chodników, zrobienia zjazdów, aż po kanalizację i nowe oświetlenie – mówi Mateusz Grzymałowski, wiceburmistrz Drezdenka. Droga będzie remontowana na odcinku 1 km. – Całość będzie kosztowała 5,7 mln zł – dodaje M. Grzymałowski. Aleja Piastów ma być gotowa do końca roku.

W najbliższych miesiącach powinien też się rozpocząć remont ul. Pierwszej Brygady w Drezdenku. To jedna z głównych ulic w mieście. – W marcu powinien odbyć się już przetarg na te prace – zapowiada wiceburmistrz Grzymałowski. Tu zaplanowano remont na odcinku od skrzyżowania przy markecie Mila do Urzędu Skarbowego. W sumie ok. 800 m. Na ul. Pierwszej Brygady będzie nie tylko zmieniona nawierzchnia, ale też przebudowana całkowicie ulica łącznie z wymianą instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych. Zaplanowana jest też budowa ścieżki rowerowej oraz zatoczek postojowych. Będą też nowe nasadzenia zieleni. Zaplanowane są też tam nowe latarnie. Całość ma kosztować ok. 6 mln zł. A zakończenie prac przewidziane jest na 2022 r.

W Strzelcach Kraj. trwają już remonty dwóch ulic. Na ul. Brygady Saperów będzie nie tylko zmiana nawierzchni i instalacji pod drogą. W planach jest przebudowa skrzyżowania z ul. Targową oraz z ul. Ludową. Przy ulicy powstaną zatoki postojowe i zupełnie nowy chodnik wzdłuż obu ulic. Tu roboty powinny się zakończyć do czerwca. Wszystko ma kosztować 6,2 mln zł z czego 1 mln zł, to dofinansowanie zewnętrzne.

Trwa głosowanie...

Czy przeszkadzają ci rozkopane ulice w mieście?

Trwa też remont ul. Słonecznej na obrzeżach Strzelec Kraj. To ulica wzdłuż której rozrasta się nowe osiedle domków jednorodzinnych. Ale są tu też domy stawiane nawet 30 lat temu. I od zawsze prowadziła do nich droga gruntowa. Wiecznie dziurawa. Teraz mieszkańcy ul. Słonecznej doczekają się nie tylko asfaltu, ale też chodników, parkingów oraz ścieżki rowerowej. Będzie też nowe oświetlenie. – Udało się nam zdobyć na ten cel 1,6 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Wszystko będzie kosztowało 2,4 mln zł – mówi Mateusz Feder, burmistrz Strzelec Kraj. Remont obejmie też dwie przylegające do ul. Słonecznej drogi: ul. Jagiełły oraz ul. Sobieskiego. Ale to już z pieniędzy gminnych. Prace na ul. Słonecznej powinny się zakończyć do lipca.

Niedawno rozstrzygnął się też przetarg na remont ul. Nowa Brama przy Baszcie Czarownic w Strzelcach Kraj. Teraz jest tam droga z kamienia brukowego, a chodnik i parking z płytek i kostki betonowej. – Ale są w kiepskim stanie. Poza tym zawsze po deszczu stała tam woda – mówi M. Feder. Bruk zostanie więc tam przełożony i powstanie nowy chodnik. Na te prace miasto przeznaczy ponad 210 tys. zł. – O ponad 60 tys. więcej niż zakładaliśmy – przyznaje M. Feder. Z kolei przetarg na remont ul. Cichej został unieważniony, ponieważ tam różnica miedzy tym, co miasto planowało wydać, a najtańszą ofertą, to ponad 130 tys. zł. Z tego samego powodu unieważniony został też przetarg na remont ul. Przemysłowej. Oba mają być rozpisane ponownie w marcu.

Przeczytaj też: **Drezdenko: Nowe przedszkole jeszcze się buduje. Żłobek będzie gotowy już w czerwcu**

Zobacz wideo:Zwierzyn: Była Gospoda pod Dębem znikła z powierzchni ziemi

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska