Zamknij

Gazeta Lubuska

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zielonej Górze zainaugurowali rok akademicki [ZDJĘCIA]

utw, zielonogórski uniwersytet trzeciego wieku, inauguracja roku akademickiego

Leszek Kalinowski/Gazeta Lubuska

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/200] Następne

1.000 słuchaczy Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w środę (19 października) zainaugurowało kolejny rok akademicki. Uroczystość z udziałem 500 studentów odbyła się w auli uniwersyteckiej przy ul. Podgórnej.

Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku odmładza studentów od 25 lat. W środę, 19 października w auli UZ zainaugurował kolejny rok akademicki. Żacy z pierwszego roku złożyli ślubowanie.

Ryszard Siemek jest jednym z nich. Dlaczego zdecydował się zostać studentem? - Namówili mnie znajomi. Trzy lata temu zmarła mi żona. Czuję się strasznie samotny. Nie daję rady. Jestem pogubiony - przyznaje szczerze. - Może się odnajdę wśród innych ludzi, zyskam przyjaciół?

Pan Ryszard do Zielonej Góry przyjechał z żoną w 2000 roku z Wałbrzycha. I do jej śmierci cieszył się z uroków Winnego Grodu. Wierzy, że znów odzyska radość.

Podobnie jak Jadwiga Nowińska - Zabłocka, która z ZUTW związana jest od 25 lat. Ma legitymację z numerem 50. - Kiedyś bardziej się angażowałam, grałam w kółku teatralnym, prowadzonym przez panią Nowicką. Ale po śmierci męża jakoś się wycofałam - mówi. - W końcu powiedziałam sobie: Popraw się dziewczyno. Idź do ludzi! No i jestem. Nie dam się!

Więcej w jutrzejszej "Gazety Lubuskiej" i w wydaniu [a]http://plus.gazetalubuska.pl/;Plus Gazety Lubuskiej[/aPrzeczytaj też: Planetarium Wenus działa już rok. Pamiętacie, jak powstawało? [ZDJĘCIA]

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy