Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Studenci z PWSZ otrzymali specjalne uprawnienia

(czas)
Studenci II roku automatyki i robotyki na PWSZ zdali egzamin i otrzymali uprawnienia w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci do jednego kilowolta.
Studenci II roku automatyki i robotyki na PWSZ zdali egzamin i otrzymali uprawnienia w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci do jednego kilowolta. Fot. Szymon Czaja
Studenci II roku studiów niestacjonarnych na kierunku automatyka i robotyka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie mogą się szczycić nowym osiągnięciem. 12 czerwca zdali egzamin przed Państwową Komisją Kwalifikacyjną i uzyskali uprawnienia w zakresie eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci do jednego kilowolta.

Nie trzeba być elektrykiem żeby wymienić przycisk sterujący, zabezpieczenie w rozdzielnicy, przewód zasilający urządzenie, ale wedle prawa do wykonania tych prac wymagane są uprawnienia w zakresie eksploatacji urządzeń elektrycznych. - Są to takie same uprawnienia, jakimi jest na przykład prawo jazdy - powiedziała rzeczniczka uczelni Urszula Drozd. - Pracodawca nie może zmusić pracownika do kierowania pojazdem, jeśli nie ma on stosownych uprawnień, ale może warunkować zatrudnienie osoby pod warunkiem ich posiadania.

Egzamin odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej pierwszy raz, ale planowane są jego kolejne edycje. Dzięki temu studenci II roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych kierunków technicznych, mieliby możliwość zdobywania uprawnień państwowych. Są one ważne przez 5 lat.

Pomysłodawczynią egzaminu była mgr. inż. Elżbieta Banaczyk, która wykłada w Instytucie Politechnicznym.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska