Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Studenki PWSZ-tu wróciły z Hiszpanii

Sebastian Górski
Paulina Jurkowska i Magdalena Łagowska, to dwie studentki głogowskiego PWSZ-tu, które miło wspominają swój pobyt w Hiszpanii.
Paulina Jurkowska i Magdalena Łagowska, to dwie studentki głogowskiego PWSZ-tu, które miło wspominają swój pobyt w Hiszpanii. PWSZ Głogów
Masa nowych doświadczeń i umiejętności, mnóstwo wrażeń i długa lista nowych znajomych, to tylko kilka zdobyczy, które przywiozły z Hiszpanii dwie studentki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie.

- Nasze studentki od lutego do czerwca uczestniczyły w specjalnym projekcie, którego realizacja wymagała wykazanie się fachową wiedzą i chęcią zdobywania kolejnych specjalistycznych umiejętności. Pobyt w Hiszpanii nie ograniczał się jedynie do nauki. Studentki miały czas na poznawanie kultury nie tylko regionu, ale także krajów, z których pochodzili inni uczestnicy projektu. - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie.

Wspomniane studentki to Paulina Jurkowska i Magdalena Łagowska. Obie są zachwycone pobytem i przyznają, że gdyby mogły chętnie by pojechały jeszcze raz - To cudowna przygoda, której nie zapomnę do końca życia. Cudowni ludzie, wspaniałe wspomnienia i mnóstwo nowych możliwości. Polecam taki wyjazd każdemu młodemu człowiekowi, które spotykam. Tego czego nauczył mnie ten wyjazd nie nauczyłabym się nigdzie indziej - mówi Paulina Jurkowska.

Największy problem był z podjęciem decyzji. - Zawsze są jakieś wątpliwości i pytania czy sobie poradzimy. Wszystko kończy się gdy już tam jesteś. Każdy próbuje ci pomóc. Nie zostajemy ze wszystkim sami. Są osoby, które ciągle się z nami kontaktują. Naprawdę zachęcam do wyjazdu, który pozwolił mi inaczej patrzeć na świat - kończy P. Jurkowska.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, to stosunkowo młoda uczelnia, która jeszcze długi czas pracować będzie na swój edukacyjny dorobek. M.in. dzięki takim projektom studia w Głogowie przestały być postrzegane jako ostateczność. Coraz częściej młodzi ludzie decydują się na pozostanie w Głogowie i kontynuowanie swojej edukacji w swoim mieście. Dzięki temu możemy z nadzieją spoglądać w przyszłość naszego miasta, którego obraz już za kilka lat tworzyć będą obecni studenci. To co wyniosą z murów placówek edukacyjnych tworzyć będzie naszą wspólną rzeczywistość

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska