Sukces młodych siatkarzy z Międzyrzecza

(dab)
Siatkarze klubu uczniowskiego  "Kasztelan” zGgimnazjum nr 2 w Międzyrzeczu wywalczyli awans do finału Mistrzostw Polski Młodzików.
Siatkarze klubu uczniowskiego "Kasztelan” zGgimnazjum nr 2 w Międzyrzeczu wywalczyli awans do finału Mistrzostw Polski Młodzików. Dariusz Brożek
Siatkarze klubu uczniowskiego "Kasztelan" z Gimnazjum nr 2 w Międzyrzeczu wywalczyli awans do finału Mistrzostw Polski Młodzików.

Podczas półfinałów MP Młodzików w Bydgoszczy podopieczni Łukasza Iwińskiego z Uczniowskiego Klubu Sportowego Kasztelan działającego przy międzyrzeckim Gimnazjum nr 2 wywalczyli drugie miejsce i awansowali do finałów. W pierwszym meczu pokonali gospodarzy 2:0 (25:14, 25:22). Następnie ulegli 0:2 (14:25, 17:25) rówieśnikom z AKS "Resovia" Rzeszów, po czym w meczu finałowym pokonali zespół MDK Warszawa 2:0 (25:21, 25:12).

UKS "Kasztelan" Międzyrzecz występował w składzie: Kamil Dobrowolski, Norbert Kądziela, Łukasz Bańko, Alan, Szarletta, Przemysław Boguta, Marcel Pigłowski, Krystian Dyga, Hubert Sobczak, Jakub Malinowski i Kamil Januszewski.

Jak podkreśla dyrektor szkoły Krzysztof Marzec, to ogromne osiągnięcie międzyrzeckiej siatkówki młodzieżowej. I jednocześnie jeden z największych sukcesów w historii Klubu UKS "Kasztelan" Międzyrzecz. I przypomina, że w 2009 r. zawodnicy tego klubu zdobyli brązowy medal w finale Mistrzostw Polski Młodzików.

Finały MP rozegrane zostaną w połowie maja w Nowym Tomyślu. Zawodnicy "Kasztelana" zmierzą się z zespołami: Wifama Łódź, Serbinów Biała Podlaska oraz MOS Wola Warszawa.