Łukasz Konstanty
Wiktoria Chołuj po raz trzeci w karierze została młodzieżową mistrzynią Europy
Wiktoria Chołuj po raz trzeci w karierze została młodzieżową mistrzynią Europy Fot. Media społecznościowe Polskiego Związku Zapaśniczego
Trzy medale wywalczyli podczas zapaśniczych młodzieżowych mistrzostw Europy, które w tym tygodniu odbyły się w Bukareszcie, Biało-Czerwoni. Do brązowych krążków zdobytych przez rywalizujących w stylu klasycznym Mairbeka Salimova i Adama Gardzioły, złoto dorzuciła Wiktoria Chołuj.

Perfekcyjny turniej Wiktorii Chołuj

Polska zapaśniczka, rywalizująca w kategorii do 72 kg, znakomicie zaprezentowała się w stolicy Rumunii. Młodzieżowa mistrzyni Europy nie tylko wygrała wszystkie walki, ale w żadnej z nich nie straciła żadnego małego punktu!

Chołuj, która była wskazywana jako główna kandydatka do złotego medalu, spełniła pokładane nadzieje. Nasza zawodniczka w drodze po tytuł pokonała Rumunkę Paulę Rotaru, Węgierkę Noemi Szabados i Ukrainkę Irynę Zabłocką. Niewykluczone, że utalentowaną zapaśniczkę zobaczymy wkrótce na seniorskich mistrzostwach świata, a kto wie, może także na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Trzeci tytuł mistrzowski Wiktorii Chołuj

Dla zawodniczki AKS Białogard to trzeci w karierze tytuł młodzieżowej mistrzyni Europy. Polka miano najlepszej zapaśniczki kontynentu uzyskiwała także w 2021 i 2022 roku.

Za miesiąc (17-23 kwietnia) w Zagrzebiu kolejny ważny turniej zapaśniczy. W Zagrzebiu odbędą się wówczas mistrzostwa Europy seniorów.