Sukcesy strzelców Startu Zielona Góra i Startu Gorzów w Lubuskim Pucharze Niepełnosprawnych w Drzonkowie

Szymon Kozica
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze Drzonkowie. Lubuski Puchar Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym Materiały Startu Zielona Góra
Reprezentanci Startu Zielona Góra, Startu Gorzów i pięciu innych klubów z całego kraju rywalizowali w Lubuskim Pucharze Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym w Drzonkowie. W zmaganiach udział wzięli także zawodnicy kadry narodowej.

Rywalizacja na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze Drzonkowie trwała cztery dni, zakończyła się w niedzielę (3 października). Strzelcy z naszego regionu pokazali się z bardzo dobrej strony.

Drzonków, 20 września 2021. Spotkanie z uczestnikami igrzysk paraolimpijskich w Tokio, zawodnikami Startu Zielona Góra

Zielona Góra nagrodziła swoich bohaterów igrzysk paraolimpij...

Liderem Startu Zielona Góra, podopiecznych trenera Marka Maruchy, był Szymon Sowiński. Srebrny medalista igrzysk paraolimpijskich w Tokio 2020, po bardzo emocjonującym finale, zwyciężył w konkurencji P1 (pistolet pneumatyczny 60 strzałów), a w P5 (pistolet standard) zajął drugie miejsce, tuż za Kacprem Pierzyńskim ze Startu Gorzów.

W konkurencji P2 (pistolet pneumatyczny 60 strzałów) na drugiej i trzeciej pozycji uplasowały się reprezentantki Startu Zielona Góra: Katarzyna Lewandowska i Joanna Jakuć. Miejsce na podium wywalczył także Jan Ciborski, który w konkurencji R1 (karabin pneumatyczny stojąc) zajął trzecie miejsce.

Start Gorzów na swoim profilu na Facebooku poinformował o czterech medalach zdobytych pierwszego dnia zawodów. Wspomniany już Kacper Pierzyński sięgnął po złoto, Marta Szwed i Cezary Kukwa - po srebro, a Grażyna Pecuch - po brąz.

Obejrzyj wideo: Drzonków. Spotkanie z uczestnikami igrzysk paraolimpijskich w Tokio