Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sulechów. Płocie już pływają w stawie. Można będzie łowić bez karty wędkarskiej, ale jest jeden warunek. Jaki?

Leszek Kalinowski, Tomasz Rybarczyk
Staw miejski w Parku Sulecha zmienił się nie do poznania, czas na jego zarybianie
Staw miejski w Parku Sulecha zmienił się nie do poznania, czas na jego zarybianie Tomasz Rybarczyk
Rozpoczęło się zarybianie stawu miejskiego w Parku Sulecha. Wędkarze z koła PZW nr 1 w Sulechowie przy wsparciu Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Zielonej Górze wpuścili do akwenu 250 kg płoci. W tym roku planuje się jeszcze uzupełnienie obecnego stanu ryb o gatunki lina, karasia, jazia, karpia, okonia i klenia.

O zakresie prac prowadzonych w Parku Sulecha wspominaliśmy na łamach Gazety Lubuskiej już wielokrotnie. Mamy dla mieszkańców Sulechowa kolejną dobrą wiadomość.

Staw miejski w Parku Sulecha zmienił się nie do poznania, czas na jego zarybianie

Sulechów. Płocie już pływają w stawie. Można będzie łowić be...

Zarybianie stawu miejskiego w Parku Sulecha

W grudniu 2021 r. zostały rozpoczęte prace konserwacyjne zbiornika wodnego. Zakres prac polegał na odmuleniu i pogłębieniu dna akwenu. Całkowite zakończenie prac konserwatorskich zostało zaplanowane na wiosnę br. Część brzegów stawku została już utwardzona i zabezpieczona. Jest to dobry moment, aby przystąpić do zarybiana jeziorka. Wędkarze z koła PZW nr 1 w Sulechowie przy wsparciu Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Zielonej Górze wpuścili do akwenu 250 kg płoci. W tym roku planuje się jeszcze uzupełnienie obecnego stanu ryb o gatunki lina, karasia, jazia, karpia, okonia i klenia. Przy stawku powstaną tablice informacyjne z regulaminem połowu ryb. Będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek o gatunkach ptaków, jakie żyją w tym miejscu oraz zdobyć informacje, jak i czym je dokarmiać.

Staw miejski w Parku Sulecha zmienił się nie do poznania, czas na jego zarybianie
Staw miejski w Parku Sulecha zmienił się nie do poznania, czas na jego zarybianie Tomasz Rybarczyk

Ryb nie będzie można zabrać ze sobą

Koło PZW nr 1 w Sulechowie przejmie również opiekę merytoryczną nad akwenem, gdyż planuje się utworzenie szkółki wędkarskiej dla dzieci i młodzieży, która będzie robiła pierwsze kroki w połowie ryb, jak również planuje się organizację wielu imprez w tym m. in. Dzień Dziecka. Ważna informacja jest taka, że w stawku każdy będzie mógł prowadzić połów ryb, jednak wszystkie złowione okazy trzeba będzie wypuścić ponownie do stawku. Ryb nie będzie można zabierać ze sobą. Warto dodać, że podczas połowów nie będzie również obowiązywała karta wędkarska, gdyż miejsce to potraktowane zostanie bardziej jako edukacyjno-rekreacyjne oraz umożliwiające początkującym wędkarzom naukę wędkowania.
Wideo: Otwarcie farmy fotowoltaicznej w Sulechowie

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska