Sulechów: Sukcesy w szachach honorowych dawców krwi [ZDJĘCIA]

kali
Szachowe Mistrzostwa Polski Honorowych Dawców Krwi 22-24 marca 2019 Łysomice
Szachowe Mistrzostwa Polski Honorowych Dawców Krwi 22-24 marca 2019 Łysomice Zdjęcia: st. szer. Daniel Michalski, st. szer. Dariusz Stój st. szer. Radosław Rosiński
Podczas XXIII Mistrzostw Polski Honorowych Dawców Krwi PCK w szachach st. szer. Daniel Michalski został mistrzem, a st. szer. Dariusz Stój wicemistrzem Polski.

Rozgrywki odbyły się w dnach 22 – 24 marca w miejscowości Łysomice koło Torunia - informuje nas st. chor. sztab. Tomasz Rybarczyk. - Do rywalizacji przystąpiło ponad pięćdziesięciu uczestników z całej Polski. Turniej jak co roku był silnie obsadzony. Przyjechali zawodnicy z wysokim rankingiem, który jest obliczany na podstawie zdobywanych punktów podczas mistrzowskich rozgrywek. Turniej indywidualny został rozegrany w 11 rundach tzw. systemem szwajcarskim, a jego patronat objęli m.in. Wojewoda Kujawsko – Pomorski oraz Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Po rozegraniu ostatniej rundy i podliczeniu wszystkich zdobytych punktów okazało się, że Mistrzem Polski HDK PCK w 2019 roku został st. szer. Daniel Michalski z 4 dywizjonu artylerii rakietowej 5 pułku artylerii, a tuż za nim na drugim stopniu podium uplasował się st. szer. Dariusz Stój z 3 dywizjonu artylerii rakietowej 5 pa. W mistrzostwach udział wzięło jeszcze dwóch żołnierzy sulechowskiego pułku st. szer. Radosław Rosiński oraz st. szer. Wojciech Lipiński, którzy również zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji końcowej mistrzostw.
To już kolejne zdobyte mistrzostwa sulechowskich szachistów, którzy z roku na rok czynią coraz większe postępy. W najbliższym czasie czeka ich kolejne duże wyzwanie, gdyż w dniach 3 – 7 kwietnia wezmą udział w XVIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w szachach.

48 Lubuskie Lato Filmowe z dotacją - urząd marszałkowski województwa lubuskiego. WIDEO: