Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sulechów. W mieście działał nielegalny salon gier. Wpuszczano tam tylko osoby znane i zaufane. Został już zlikwidowany

Paweł Wańczko
Paweł Wańczko
Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obie kary łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych.
Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obie kary łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych. Lubuska policja
Sulechowscy policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli automaty i zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych działający na terenie Sulechowa.

Dzielnicowi z komisariatu w Sulechowie uzyskali informacje, że na terenie miasta może działać nielegalny salon gier hazardowych. - Policjanci ustalili gdzie funkcjonuje lokal, ale okazało się, że nie jest on ogólnodostępny. Do salonu wpuszczane były tylko osoby znane i zaufane. Gdy policjanci upewnili się, że działa tam salon gier hazardowych i odbywają się nielegalne gry na automatach, powiadomili funkcjonariuszy Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Podczas akcji policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli cztery automaty, które jak się okazało nie posiadały stosownych badań na zgodność z wymogami dla urządzeń hazardowych, a lokal nie miał stosownej koncesji. Automaty zostały zabezpieczone i przewiezione do magazynu Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Wkrótce zostanie wszczęte postępowanie karne skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obie kary łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy złotych grzywny wynikające z art. 89 Ustawy o grach hazardowych.

Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej, gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp.

ZOBACZ TEŻ

Zobacz też: Wszedł do salonu gier, sterroryzował obsługę, ukradł pieniądze i uciekł. Policja prosi o pomoc w ujęcie napastnika

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska