MKTG SR - pasek na kartach artykułów

SULECHÓW: Wolontarusze to skarb! Kto otrzymał nagrody? [ZDJĘCIA]

kali, Arendt-Wilczyńska
W sali widowiskowej sulechowskiego zboru odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Podczas spotkania uhonorowano te osoby i podmioty, które swoim działaniem i zaangażowaniem dają przykład innym.

Burmistrz Sulechowa, po raz kolejny, wręczył nagrody liderom trzeciego sektora:
tytuł DZIAŁACZA ROKU 2019 otrzymał Tomasz Tarnowski – członek zarządu Klubu Sportowego „LECH” Sulechów. Pan Tarnowski z wyjątkową systematycznością współpracuje z samorządem, jest zawsze gotowy do pomocy przy organizowaniu akcji promujących wolontariat i sulechowskie stowarzyszenia. Udziela się również charytatywnie, wspierając potrzebujących. Dzięki takim pasjonatom jak Tomasz Tarnowski piłka nożna w Sulechowie zyskała nowe oblicze, a kibice mają okazję do oglądania na sulechowskim boisku najlepszych drużyn w klasie.

STOWARZYSZENIEM NA MEDAL ROKU 2019 zostało Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Pomorsku, które ma bogatą ofertę kulturalną, rozrywkową, a także edukacyjną. Członkowie stowarzyszenia są niezwykle zaangażowani w życie społeczności lokalnej, uczestniczą w licznych akcjach charytatywnych, piknikach, jarmarkach, dożynkach, promując Pomorsko i gminę Sulechów.

SUPERWOLONTARIUSZEM ROKU 2019 został Oskar Bandosz, nominowany przez Komendę Hufca Babimojsko-Sulechowskiego ZHP; harcerz – drużynowy, mentor i przykład dla swoich harcerzy. Wolontariusz wspierający wiele akcji, jak: finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, „Pola nadziei”, „Turniej Zebra”, „Przegląd pieśni patriotycznych”, piknik organizacji pozarządowych, piknik zdrowia „Na równoważni”, zbiórki karmy dla zwierząt i wiele innych. Poza ZHP udzielał się w PCK, Szkolnym Kole Wolontariatu i Szkolnym Kole Caritas.

Do tytułu „Superwolontariusz” nominowane były jeszcze Adrianna Bednarz wolontariuszka Parafialnego Zespołu Caritas oraz Alicja Baraniecka, zgłoszona przez Szkolne Koło Caritas. Należy podkreślić, że już samo nominowanie do konkursu jest ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem, dlatego obydwie wolontariuszki także otrzymały upominki z rąk burmistrza.

Ponadto Ewa Przybyła-Mężyńska i Romualda Jarecka-Cieślak, reprezentujące Ligę Obrony Kraju, wręczyły "Medal za zasługi" Marzenie Arendt-Wilczyńskiej, koordynatorce ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, za wspieranie stowarzyszeń, pomoc merytoryczną i życzliwość.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, życzymy niegasnącego zapału i ochoty do dalszej pracy wolontariackiej.

ZOBACZ TEŻ

Uroczystości jubileuszu 100-lecia PCK w Filharmonii Zielonogórskiej.

ZIELONA GÓRA: Jubileusz stulecia PCK. Nagrody i wzruszenia. ...

Seniorzy z sulechowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mają mnóstwo pomysłów, jak atrakcyjnie spędzać czas na zajęciach teoretycznych i praktycznych.

Kręgle, tańce, Poczdam... - seniorzy z sulechowskiego UTW ma...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska