MKTG SR - pasek na kartach artykułów

SULECHÓW. Wpuściła do domu kobietę, która miała odpędzić złe moce. Ta odprawiła rytuał, udusiła kurę i ukradła 13 tys. złotych

(red.)
Pixabay
Mieszkanka podsulechowskiej miejscowości wpuściła do domu kobietę, która odprawiała „rytuał”, żeby odpędzić złą energię. Okazało się, że z domu zniknęło również 13 tysięcy złotych.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 26 listopada. Mieszkanka podsulechowskiej miejscowości po południu wpuściła do domu starszą kobietę z czarnymi włosami i śniadą cerą. Kobieta stwierdziła, że w domu jest „zła energia” i ona pomoże właścicielce domu się jej pozbyć. Kazała przynieść ręcznik i jajko. Rozbiła jajko w ręczniku cały czas powtarzając jakieś „zaklęcia”, potem kazała przynieść kurę, kazała właścicielce domu dmuchać na kurę i kiedy kura zdechła - prawdopodobnie uduszona przez odprawiającą – miało to świadczyć o tej właśnie „złej energii”.

- Oszustka kazała również przynieść właścicielce wszystkie pieniądze, jakie ma w domu. Naiwna kobieta przyniosła całe swoje oszczędności zawinięte w reklamówkę. Oszustka schowała pieniądze w ręcznik i owinęła jakimś materiałem. Potem kazała się odwrócić i modlić. Po chwili powiedziała, że teraz jeszcze przez 8 godzin właścicielka domu ma „medytować” i się modlić, żeby rytuał został zakończony i wyszła - wyjaśnia podinsp. Małgorzata Barska z zespołu prasowego KMP w Zielonej Górze.

Po wyjściu kobiety właścicielka domu sprawdziła zawartość reklamówki. Pieniędzy w niej oczywiście nie było…

Zobacz również: Tak działają oszuści. Nie daj się oszukać

NIE WPUSZCZAJCIE OBCYCH DO MIESZKAŃ:

 • Jeśli macie państwo w rodzinie starsze osoby – rozmawiajcie z nimi na ten temat przy każdej okazji i przypominajcie o tym, że nie wolno wpuszczać obcych do mieszkania ani przekazywać obcym żadnych pieniędzy.
 • Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia i bardzo często żerują na uczuciach starszych wrażliwych osób. Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję.

NIGDY NIE PRZEKAZUJMY NASZYCH PIENIĘDZY OBCYM OSOBOM. Co zrobić gdy ktoś obcy zapuka do drzwi:

 • nie wpuszczać obcych osób do domu,
 • poprosić pracownika o legitymację, jeśli ma uczciwe zamiary pokaże identyfikator,
 • NIGDY o nie przekazywać pieniędzy obcym osobom,
 • w razie wątpliwości poinformować pilnie POLICJĘ (tel. 112) o każdej podejrzanej osobie.

PAMIĘTAJMY!

 • Pracownicy ZUS, NFZ czy innych urzędów nie odwiedzają nikogo w domach.
 • Nie każdy kto dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary.
 • Nigdy nie korzystajmy z żadnych przypadkowych okazji korzystnych zakupów.
 • Oszuści przychodzą do domów podając się za pracowników opieki społecznej, NFZ, ZUS czy pracowników gazowni lub wodociągów.
 • Pod pozorem „sprawdzania” instalacji przeszukują mieszkanie i kradną pieniądze lub kosztowności.
 • Oszuści oferują „sprawdzenie stanu zdrowia”, „uzdrawiające masaże” czy „oczyszczające rytuały”.
 • Oszuści nakłaniają do wpłaty pieniędzy w zamian za pomoc w załatwieniu spraw lub okazyjną sprzedaż różnych przedmiotów.
Blisko 33 tysiące tabletek ecstasy o łącznej wadze 15 kilogramów o wartości szacowanej na 800 tys. zł, a także 2 kg innych substancji, które poddane zostaną badaniom zabezpieczyli policjanci zwalczający przestępczość narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Zatrzymano młodego gorzowianina.W wyniku działań, które od kilku miesięcy były prowadzone przez policjantów zwalczających przestępczość narkotykową KWP w Gorzowie Wielkopolskim, zatrzymano osobę, która mogła zajmować się obrotem znacznymi ilościami narkotyków. - Do realizacji policjanci byli dobrze przygotowani. Na początku listopada funkcjonariusze w rejonie Gorzowa Wlkp. zatrzymali do kontroli drogowej kierującego autem osobowym - mówi nadkom Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. To właśnie ta osoba była typowana przez policjantów kryminalnych i dochodzeniowo-śledczych, że może posiadać znaczne ilości narkotyków. - Mężczyzna był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem. W pomieszczeniu, w którym później policjanci prowadzili dalsze czynności, znaleźli blisko 33 tysiące tabletek ecstasy oraz 2 kg innych substancji, które poddane zostaną ekspertyzie, aby dokładnie poznać ich skład. Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to ponad 15 kg - wyjaśnia nadkom. Maludy. Jak się okazuje, narkotyki mogły pochodzić nawet z krajów Europy Zachodniej. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas przeprowadzanych czynności procesowych usłyszał zarzut związany z udziałem w obrocie znacznych ilości narkotyków. Za tego rodzaju przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje kare nawet do 12 lat pozbawienia wolności.Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp, a nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową. Ustalenia dotyczą również tego czy wcześniej część narkotyków nie została już wprowadzona na rynek oraz kto potencjalnie mógł je nabyć. Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:Kierowca volkswagena uderzył w dwa auta i potrącił mężczyznę

GORZÓW. Cios lubuskiej policji w przestępczość narkotykową. ...

Jeszcze kilka miesięcy temu płaciliśmy za śmieci niewiele ponad 10 zł od osoby. Niebawem przyjdzie nam płacić nawet 20-30 zł! Które gminy szykują się do podwyżek opłat za wywóz odpadów?- Wraz z mężem produkuję tak niewiele śmieci, że śmieciarka mogłaby do nas przyjeżdżać dwa razy rzadziej niż teraz. Co jednak z tego?! Będziemy musieli płacić więcej – mówi nam Teresa Drzewiecka z podgorzowskiego Lubczyna. Dziś płaci 15 zł od osoby za śmieci posegregowane. Wie już jednak, że za kilka miesięcy zapłaci o co najmniej kilka złotych więcej. Związek Gmin MG-6, który gospodaruje śmieciami z Gorzowa, Bogdańca, Deszczna, Kłodawy, Lubiszyna i Santoka szykuje się już do podwyżki.Zobacz również:

Rosną ceny za śmieci w woj. lubuskim. Gdzie szykują się podwyżki?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska