Krzysztof Kowalski
AP/Associated Press/East News
Pierwsze trofeum w nowym sezonie dla Realu Madryt. Zespół Carlo Ancelottiego w meczu o Superpuchar Europy pokonał Eintracht Frankfurt 2:0 (1:0). Po bramce zdobyli David Alaba i Karim Benzema. Dla "Królewskich" to piąty triumf w tych rozgrywkach.

"Królewscy" rywalizację w LaLiga rozpoczną 14 sierpnia, dlatego pojedynek w Helsinkach był ich pierwszym meczem o stawkę. Z kolei debiutujący w rozgrywkach o Superpuchar Europy Eintracht zagrał już po jednym spotkaniu w krajowym pucharze oraz Bundeslidze. Na inaugurację niemieckiej elity wypadł jednak koszmarnie, ulegając Bayernowi 1:6.

Pierwsza połowa absolutnie nie należała do sennych. Szanse na bramkę dla Eintrachtu miał Daichi Kamada. Kąśliwe uderzenie Japończyka zdołał sparować Thibaut Courtois. Później śmielej zaatakował Real. Po strzale Viniciusa Juniora piłka zmierzała już do siatki, ale na linii bramkowej zatrzymał ją stoper Eintrachtu Tuta.

"Królewscy" dopięli swego w 37. minucie. Po rogu Karim Benzema powalczył o piłkę w powietrzu, na dalszym słupku Casemiro głową przed bramkę zgrał, skąd David Alaba posłał futbolówkę do siatki. Francuz jeszcze przed przerwą powinien wpisać się na listę strzelców. Spudłował jednak po idealnym podaniu Toniego Kroosa.

Benzema poprawił się w 65. minucie. Po zagraniu Viniciusa Juniora bez przyjęcia uderzył w stronę bramki i mimo interwencji Kevina Trappa piłka wylądowała w siatce. Wcześniej okazje na gola mieli jeszcze Vinicus i Casemiro. Ten pierwszy przegrał pojedynek z Trappem, a drugi obił poprzeczkę.

Długo zapowiadana prezentacja Roberta Lewandowskiego nareszcie doszła do skutku. Reprezentant Polski został hucznie przywitany na Camp Nou. Kibice skandowali jego nazwisko, oklaskiwali jego sztuczki techniczne z piłką. Sam napastnik nawiązał do legendarnego Ronaldinho i ucałował piłkę.

Robert Lewandowski skradł show na prezentacji. Nawiązał do R...