1/18
Relacje przedstawione w niniejszym materiale są...

Światowy Dzień UFO 2021. Gdzie było widziane w Lubuskiem? Oni naprawdę "coś" widzieli - relacje świadków

Relacje przedstawione w niniejszym materiale są autentycznymi opowieściami świadków z naszego regionu. Na kolejnych zdjęciach znajdziecie nie tylko relacje świadków, ale także przybliżone lokalizacje występowania UFO w Lubuskiem oraz szczegółowy opis tego, co przeżyli doświadczając tych zdarzeń. >>>

2 lipca obchodzimy jeden z najbardziej kontrowersyjnych dni w roku - Światowy Dzień UFO. Nie istnieje jeden termin mówiący o zjawiskach paranormalnych, nadprzyrodzonych. Jest to szeroka bardzo zróżnicowana grupa opisująca np. telepatię, UFO czy duchy. Te poszczególne elementy łączy rzadkość występowania. Gdyby było inaczej nie wzbudzałyby takiego zainteresowania wśród społeczności. Występowanie takich zjawisko powiązać możemy z siłami natury, siłami drzemiącymi w człowieku, bądź też pochodzącymi z zewnątrz - spoza naszego globu lub z innego wymiaru.

Nie dziwi też fakt, że są ludzie, którzy nie wierzą w zjawiska nadprzyrodzone, bo na wiele z tych zaobserwowanych nie ma (jeszcze) jasnego, naukowego wytłumaczenia. Często boimy się czegoś, czego nie potrafimy zdefiniować, co jest dla nas obce, nieznane. Jeśli jednak dochodzi do takich zjawisk i jesteśmy w stanie to zaobserwować, to chyba coś jest na rzeczy?

Niedawno Pentagon opublikował trzy filmy, na których znajdują się „niezidentyfikowane zjawiska lotnicze”. Zostały one nagrane przez pilotów amerykańskiej Marynarki Wojennej w 2004 i 2015 roku. Na nagraniach widać niezidentyfikowane obiekty bardzo szybko przemieszczające się w przestrzeni powietrznej.

Na filmie z 2004 roku, zobaczyć można obiekt podobny do spodka, unoszący się w powietrzu, a następnie odlatujący z dużą prędkością. Piloci poinformowali, że incydent miał miejsce 100 mil od wybrzeża USA nad Oceanem Spokojnym.

UFO u wybrzeża USA? Pentagon opublikował filmy z „niezidentyfikowanymi zjawiskami lotniczymi”:


Dwa nagrania z 2015 roku powstały w okolicy wschodniego wybrzeża USA. Piloci ocenili, że widoczna była „cała flota” obiektów, które leciały pod wiatr, który wiał ze olbrzymią prędkością – 120 węzłów, czyli około 220 km/h.

Pentagon oświadczył w komunikacie towarzyszącym nagraniom, że publikacja ma na celu informację, czy klipy, które już wcześniej były dostępne w internecie, są autentyczne. Zaznaczono jednocześnie, że natura zjawisk pozostaje niewyjaśniona.

Relacje świadków z woj. lubuskiego w niniejszym materiale są autentycznymi opowieściami z naszego regionu. Na kolejnych stronach znajdziecie nie tylko historie mieszkańców Ziemi Lubuskiej, ale także przybliżone lokalizacje występowania UFO w regionie oraz szczegółowy opis tego, co przeżyli doświadczając tych zdarzeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 10 dowodów na istnienie UFO

2/18
Jeden z mieszkańców miejscowości znajdujących się w okolicy...

Okolice Pszczewa: Mieli trójkątne czaszki i podłużne oczy

Jeden z mieszkańców miejscowości znajdujących się w okolicy Pszczewa trzymał się swojego twierdzenia, że... był porwany przez kosmitów. Tak opisywał to zdarzenie: - "Działo się to 1988 roku. Poszedłem sobie, jak co wieczór na spacer z psem. Była gorąca, sierpniowa noc, ale pamiętam, że w tamtej chwili zrobiło mi się zimno. Zaczęła otaczać mnie mnie dziwna mgła i choć znałem swoją okolicę, jak własną kieszeń to zgubiłem się. Szedłem więc w stronę jedynego źródła światła i to co zobaczyłem zmroziło mnie. Było ich trzech, każdy innej wielkości. Mieli czaszki o trójkątnych kształtach, podłużne oczy i koliste usta. Poczułem straszny ból głowy. Był nie do wytrzymania. Zemdlałem. Pamiętam, że obudziłem się następnego dnia pod swoim domem, ale nie wiem, jak się tam znalazłem. Nigdzie nie mogłem znaleźć Modo, swojego psa, więc udałem się w kierunku lasu na poszukiwania. Znalazłem go niedaleko polnej drogi. Był martwy. Nie wiem, jak to wyjaśnić? Po tym zdarzeniu pozostała mi jedynie blizna na lewej ręce" - mówił.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 10 dowodów na istnienie UFO

3/18
Pod koniec lutego 2019 roku, jeden z naszych Czytelników...
fot. Czytelnik

Zielona Góra - Krosno Odrzańskie

Pod koniec lutego 2019 roku, jeden z naszych Czytelników zaobserwował na niebie dziwne zjawisko, które przypominało niezidentyfikowany obiekt latający (UFO). Czy na naszym niebie mogło dojść do tak doskonałej obserwacji tego zjawiska?

UFO nad Lubuskiem? Nasz Czytelnik opowiada o dziwnym obiekcie na niebie. Czy mógł to być statek istot pozaziemskich?


Na podstawie przesłanych do Fundacji Nautilus zdjęć otrzymaliśmy odpowiedź, że nie stwierdzono zmian w post produkcji, zarówno na poziomie programowym jak i poprzez samo wklejenie obiektu po wykonaniu fotografii. "Seria została określona mianem "rewelacyjnej" przez osoby, które od wielu lat zajmują się tą tematyką, a sama relacja świadka jako bardzo wiarygodna" - czytamy w opinii Fundacji Nautilus, która zajmuje się badaniem podobnych zdarzeń od 2002 roku.

Czy to możliwe, że widoczny na zdjęciach obiekt został zaobserwowany i uwieczniony?

UFO dla niektórych jest zjawiskiem tak abstrakcyjnym, że nie dziwią wątpliwości i wyśmiewanie. Obiekty tego typu kojarzone są głównie z Roswell, Strefą 51, kosmitami, filmami science fiction, kreskówkami. Tymczasem nie zawsze UFO jest zjawiskiem w postaci pozaziemskiego statku obcej cywilizacji. Z drugiej strony, jeśli nie mamy do czynienia z kosmitami, to z czym? Czym jest tajemniczy kształt na niebie, który może poruszać się z niewyobrażalną prędkością? Tajny projekt wojska? Czy rzeczywiście zjawisko pojawienia się UFO musi nieść za sobą spektakularne wizje?

Czy musi być dokładnie tak, jak mówią o tym prawa fizyki? A może nawet nie wiemy, że wokół nas dzieją się rzeczy, które trudno wyjaśnić, zaś to, co od czasu do czasu obserwujemy to anomalie, efekt wypadku przy pracy, skutkiem czego coś, co miało być niewidoczne, nagle z niewyjaśnionych przyczyn możemy dostrzec? Co jeśli nie jesteśmy sami na naszej planecie? Jeśli nasze zwierzęta, czy schizofrenicy widzą więcej? Nie zdarzyło wam się obserwować waszego psa czy kota, który kilkadziesiąt minut, może wpatrywał się w jedno i to samo miejsce? Może to wszystko ma jakiś głębszy sens? Może widoczny na zdjęciach obiekt jest efektem znalezienia się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze?

4/18
Zjawisko UFO nie jest w Polsce tak popularne i rozchwytywane...

Niezidentyfikowany obiekt nad Zieloną Górą

Zjawisko UFO nie jest w Polsce tak popularne i rozchwytywane jak w Stanach Zjednoczonych. Niemniej jednak sytuacja, o której poinformował nas Czytelnik wzbudza wśród Lubuszan pewną ciekawość. Zwłaszcza, że chodzi o obiekt na niebie, który na dobrą sprawę trudno zidentyfikować.

"Robiąc dokładnie zdjęcia burzowego nieba nad Zieloną Górą w kierunku Cigacic od strony ul. Cyryla i Metodego, zauważyłem w obiektywie szybko przemieszczający się obiekt, zdążyłem zrobić tylko jedno zdjęcie, nadmieniam, że to nie jest żart ani też żaden fotomontaż, może to był jakiś refleks świetlny" - napisał w czwartek, 7 maja 2015 roku na swoim profilu facebookowym Waldemar Dybalski. Swoimi obserwacjami postanowił się podzielić.

Nie jest to pierwsze i też nie ostatnie zjawisko na naszym niebie, które trudno zidentyfikować. Trudno tu mówić o kaprysie pogodowym lub załamaniu światła. Według relacji widoczny na zdjęciu obiekt poruszał się z dużą szybkością. "Po połączeniu linią punktów ukazuje się idealny trapez równoramienny" - pisze Czytelnik.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 10 dowodów na istnienie UFO

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Polecamy

Plejada gwiazd na walce Usyk vs. Fury [ZDJĘCIA]

Plejada gwiazd na walce Usyk vs. Fury [ZDJĘCIA]

Latynoską Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej śmiało można zaliczyć do wyjątkowo udanych

Latynoską Noc w Muzeum Ziemi Lubuskiej śmiało można zaliczyć do wyjątkowo udanych

Carina Gubin pokonała Odrę Bytom Odrzański i zrobiła krok w kierunku utrzymania

Carina Gubin pokonała Odrę Bytom Odrzański i zrobiła krok w kierunku utrzymania

Zobacz również

Plejada gwiazd na walce Usyk vs. Fury [ZDJĘCIA]

Plejada gwiazd na walce Usyk vs. Fury [ZDJĘCIA]

Tak pomagają Lipinki Łużyckie. Festyn charytatywny dla Natalii Bobrowskiej

Tak pomagają Lipinki Łużyckie. Festyn charytatywny dla Natalii Bobrowskiej