Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świebodzin. Apteka dyżurna była zamknięta. W mieście nie wyznaczono dyżuru zastępczego. Chorzy nie znaleźli leków w Świebodzinie

Renata Zdanowicz
Renata Zdanowicz
Apteka nie powiadomiła klientów, kto pełni dyżur zastępczy
Apteka nie powiadomiła klientów, kto pełni dyżur zastępczy Renata Zdanowicz
Choroba nie wybiera i wielu pacjentów potrzebuje wykupić leki także w dni wolne od pracy. Niestety w minioną niedzielę (1 marca) zrealizowanie recepty w żadnej aptece w Świebodzinie nie było możliwe. Apteka dyżurna wywiesiła kartkę, że ma remont. Nikt nie odbierał telefonu. Wyjaśniamy, dlaczego tak się stało?

Chorzy nie mogli wykupić leków w Świebodzinie

- W niedzielę około godz. 18.00, będąc u lekarza na szpitalnym SOR-ze dostałem receptę wraz z informacją, że dyżur pełni apteka „Rajska” przy ul. Sukienniczej – opowiada Bogusław Doliński.

Po dojeździe do wskazanej apteki okazało się, że drzwi są zamknięte a na szybie jest kartka „Z powodu remontu apteka nieczynna do odwołania” oraz podany numer telefonu.

Czytelnik zadzwonił pod wskazany numer, by się dowiedzieć, która apteka pełni dyżur zastępczy. – Nikt nie odbierał telefonu. Od innych osób, które też przyjechały pod aptekę również nie odbierano.

Pan Bogusław objechał wszystkie apteki na terenie miasta. - Wszędzie ta sama sytuacja, apteki zamknięte z listą dyżurnych aptek, na której figurowała „Rajska”

Czytelnika oburza fakt, że dyżurna apteka nie powiadomiła o swoim zamknięciu, narażając wielu chorych na tracenie czasu i bezcelowe krążenie po mieście. W poniedziałek pan Bogusław zadzwonił do redakcji prosząc o wyjaśnienie i nagłośnienie tej sprawy. Od nas też nikt nie odbierał telefonu. Wiemy, że taka sytuacja zdarzyła się nie po raz pierwszy.

Kolejny dyżur przypada 10 marca. Czy wtedy będzie czynna?

Zawiadomiliśmy starostwo powiatowe oraz Lubuską Izbę Aptekarską w Zielonej Górze, która pełni funkcję samorządu zawodowego aptekarzy i ustala dyżury w dni wolne od pracy. Na odpowiedź z Izby Aptekarskiej czekaliśmy do dzisiaj.

Prezes Daria Wielogórska - Rutka potwierdziła, że apteka „Rajska” jest zamknięta. Placówka została zalana podczas ostatniej burzy. Ponadto aptekarka, która miała pełnić niedzielny dyżur, nagle sama potrzebowała pilnej pomocy medycznej i znalazła się w szpitalu. Splot tych nieprzewidzianych okoliczności uniemożliwił otwarcie apteki.

Kolejny dyżur apteki „Rajska” przypada 10 marca. Czy wtedy będzie czynna? - Założenie jest takie, że dyżur ma być pełniony – informuje prezes izby aptekarskiej.

Z kolei współwłaściciel apteki twierdzi, że zamknięcie apteki zgłosił do LIA oraz poinformował wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego już 11 lutego. Jego zdaniem, nie zdąży otworzyć apteki 10 marca z uwagi na trwający remont. Poprosiliśmy panią prezes o informację przed 10 marca, która apteka w Świebodzinie obsłuży klientów.

Trwa głosowanie...

Czy obawiasz się koronawirusa?

KORONAWIRUS W LUBUSKIEM - CZYTAJ WIĘCEJ:

[b]Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce: pacjent leży w szpitalu w Zielonej Górze[/g]

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska